Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Jan Cimický: Opět skončil v nemocnici! Pád ze schodů! Máme vyjádření právníka

  Takto vypadá Jan Cimický po předávkování. | foto: Ladislav Křivan, Pavel Dvořák, Tilen Vajt

  Jan Cimický opět skončil v nemocnici. Podle informací Expresu ho tam sanitka převezla poté, co u sebe doma spadl ze schodů. Stalo se tak pouhý den před začátkem soudního procesu, v rámci něhož bude čelit obžalobě ze čtyř znásilnění pětatřiceti případů vydírání. Cimického právník nadále usiluje o odklad.

  Cimického převezla sanitka do Ústřední vojenské nemocnice už v říjnu poté, co se předávkoval antidepresivy. Informoval o tom Blesk.cz.

  Obžalovaný psychiatr byl sice propuštěn, jenže minulý týden poskytl Expresu rozhovor, ve kterém prohlásil, že je natolik oslabený, že by pro něj účast u soudu mohla být fatální. Navíc teď se podle našich informací situace ještě zhoršila.

  „Měl upadnout doma na schodech, museli mu volat rychlou. V současné době má být opět ve Vojenské nemocnici, že tam zůstane i do zítra, kdy má proběhnout hlavní líčení, je velmi pravděpodobné,“ řekl nám zdroj z okolí Cimického.

  Dodal ale, že psychiatr měl být propuštěn už krátce po vyšetření, které absolvoval. Nemocnice nám zprávu nepotvrdila, její mluvčí Jitka Zinke nám pouze sdělila, že zaměstnanci nemohou poskytovat údaje o pacientech.

  Obrátili jsme se i na jeho advokáta Miroslava Kučerku. Ten o aktuálním stavu klienta neví, postěžoval si ale, že soud nevyhověl jeho žádosti o odročení.

  „O tom, že by můj klient byl v nemocnici, zatím nic nevím. V pátek jsme zaslali opětovnou žádost o odročení, doteď nám nebylo soudem odpovězeno. Klient se chce účastnit hlavního líčení, ale nevím, jestli mu to zdravotní stav dovolí, i s ohledem na doporučením lékaře,“ sdělil Kučerka.

  Jan Cimický poskytl první rozhovor po předávkování.

  Že se chce soudního jednání zúčastnit, nám ve čtvrtek potvrdil i sám Jan Cimický.

  „Já se soudu nevyhýbám, ale představa, že se znovu ocitnu v tak výrazném stresu, to se obávám, že by pro mě mohlo být dokonce životu ohrožující,“ prohlásil s tím, že nadále trvá na své nevině.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...