Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Dojemný vzkaz Ivanky Trumpové: První Vánoce bez maminky. Bolí to, cítím prázdnotu

  Ivanka Trumpová, Donald Trump junior | foto: Instagram

  Hodně smutný rok má za sebou klan Trumpových, který se v červenci musel rozloučit s českou rodačkou Ivanou. Ačkoliv se rozvedli už před třiceti lety, pořád měla blízko k exprezidentovi Donaldovi, pochopitelně ale nejvíce ze všech její ztráta bolí děti. A to především dceru Ivanku, která před nedávnem v Česku vyřizovala dědictví.

  Vysoká blondýnka, která hrála důležitou roli v otcově prezidentských kampaních, měla s maminkou mimořádně blízký vztah. Už odmala s ní létala do Česka a i v dospělosti byly v nepřetržitém kontaktu.

  Svojí parťačce teď Ivanka poslala vánoční vzkaz. A bolest, již po ztrátě maminky Ivany prožívá, lze vyčíst z každého řádku.

  „Tohle jsou první vánoční svátky od smrti mé matky. Je to pravda: Žal je o svátcích těžší než v kterémkoliv jiném období,“ posteskla si Ivanka.

  „Naučit se slavit Vánoce jinak je výzva. Snažím se být laskavá, trpělivá a soucitná sama se sebou a také dát prostor všem emocím, které prožívám. Vznikají nové vzpomínky, mé děti se hodně smějí, přítomnost mé šestadevadesátileté babičky u vánočního stolu nám všem přináší radost, přesto je prázdnota nepopiratelná. Ztráta rodiče je jednou z velmi bolestivých životních pasáží, na které člověk není nikdy úplně připraven. Zasáhne to do samého jádra vašeho bytí. A trvá spoustu času, než se z toho dostanete,“ rozepsala se Ivanka.

  This is the first holiday season since the passing of my mother. It’s true: grief during the holidays can be harder than any other time of the year.
   
  Learning to celebrate differently is a challenge. I am trying to be kind, patient and compassionate with myself and honor and make space for all of the emotions I am experiencing. New memories are being made, my children’s laughter is abundant, my 96-year-old grandma’s presence at our table brings us all joy, yet the void is undeniable. The loss of a parent is one of life’s very painful passages for which one is never fully prepared. It hits at the very core of your being. And it takes a good amount of time to emerge from how it dislocates you.
   
  To all who have experienced the loss of a loved one this year, may hope sustain you, may good memories provide you comfort, may friends and family surround you, and may love give you strength

  28. prosince 2022 v 21:08, příspěvek archivován: 29. prosince 2022 v 12:41

  V příspěvku zveřejnila hned několik fotografií z Vánoc, které společně s maminkou Ivanou jako malá holčička slavila.

  „Všem, kteří letos zažili ztrátu milovaného člověka: Ať vás udržuje naděje, ať vám dobré vzpomínky poskytují útěchu, ať vás obklopují přátelé a rodina a láska vám dodá sílu,“ popřála Ivanka ostatním.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 9:32 sobota 29. dubna 2023. Anketa je uzavřena.

  • Tvl
   11
  • Super
   10
  • Haha
   4
  • Sladký
   4
  • Cože
   3
  • Trapas
   3
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...