Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Poslední sbohem Trumpových mamince Ivaně: Exmanžel Donald zadržoval slzy, přišla i Melania

  Rodina Trumpových na pohřbu Ivany Trumpové | foto: Profimedia.cz

  Nikoliv pohřeb, ale oslava jejího života. Tak rodina označuje dnešní poslední rozloučení s Ivanou Trumpovou, první manželkou exprezidenta Donalda Trumpa, maminkou jeho tří dětí a v neposlední řadě českou rodačkou. Jak velká dáma to byla, jasně ilustruje smutná nálada jejího bývalého muže.

  Ocelový Donald Trump, který nikdy nevěší hlavu a například si dodnes stojí za tím, že v roce 2020 vyhrál volby, přijel do kostela svatého Vincence Ferrerského na Manhattanu naprosto zdrcený. 

  Měl sklopenou hlavu, přesto byl jasně vidět jeho zničený výraz. Dokonce se zdálo, že měl slzy na krajíčku.

  Trumpovi se přitom za třaskavých okolností rozvedli v roce 1992. Přesto se nakonec usmířili a do Ivaniny smrti spolu udržovali přátelský vztah.

  Velkou neznámou bylo, zda Donalda Trumpa na pohřeb doprovodí i jeho současná manželka Melania. Není tajemstvím, že s Ivanou nikterak vřelý vztah neměly. Půvabná někdejší modelka, jež má pro změnu slovinské kořeny, nakonec opravdu přišla a byla manželovi oporou.

  Zdrcený Donald Trump

  Donald Trump s manželkou Melanií

  Kromě bývalého prezidenta přišly pochopitelně i jejich tři děti. Tedy dcera Ivanka a synové Eric a Donald junior.

  Zdrceni byli všichni, nejvíce byl smutek znát na Ivance, která měla s maminkou nadstandardní vztah. Pravidelně postovala společné fotografie z dětství a také na ni dojemně zavzpomínala, když k nečekanému úmrtí Ivany Trumpové došlo.

  Ivanka Trumpová, zleva její manžel Jared Kushner, zprava bratr Eric Trump

  „Mám zlomené srdce z odchodu mojí matky. Maminka byla úžasná, okouzlující, vášnivá a zlomyslně zábavná. Žila život naplno, nikdy si nenechala ujít příležitost se smát a tancovat. Bude mi chybět navždy a vždycky budu udržovat její památku živou v našich srdcích,“ napsala Ivanka.

  Truchlící rodina Trumpových

  Pro rodinu musela být zdrcující především informace, jak k nečekané smrti Ivany Trumpové došlo. Přes prvotní zprávy o nenadálém selhání srdce se ukázalo, že se jí osudným stal pád ze schodů.

  Čtyři svatby a rozvody

  Ivana Trumpová se narodila 20. února 1949 ve Zlíně jako Zelníčková. Už ve třech letech se dala na lyžování, jako dvanáctiletá se dostala do reprezentace. Studovala Fakultu tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově.

  Z Československa ale později prchla na Západ. Zamířila do Kanady, a byť by tam měla k zimním sportům ideální podmínky, začala se věnovat modelingu. Jejím prvním manželem byl lyžař Alfred Winkelmeier, s nímž ale manželství vydrželo pouhé dva roky.

  Rakev s ostatky Ivany Trumpové

  Později se přestěhovala do New Yorku, kde poznala Donalda Trumpa, svou osudovou lásku. Nejenže spolu založili už zmíněnou velkou rodinu, Ivana také známému byznysmenovi pomáhala s podnikáním, stavěním hotelů a kasin.

  Jejich manželství nevydrželo věčně. Roku 1992 se Trumpovi rozvedli po jedné z mnoha Donaldových aférek, tehdy s bývalou miss Georgie Marlou Maplesovou.

  Rakev s ostatky Ivany Trumpové

  Ivana se pak ještě dvakrát vdala, pokaždé s Italem. Ani jednou ale manželství dlouho nevydrželo. S modelem Rossanem Rubicondim, který byl mladší o třiadvacet let, byla pouhý rok.

  Mimo veřejný zájem se Ivana nikdy nedostala. Zejména proto, že i nadále udržovala přátelské vztahy s exmanželem Donaldem, byli v pravidelném kontaktu a ona ho podporovala v obou prezidentských kandidaturách.

  Do Česka se Trumpová ráda vracela, byla například členkou poroty na finále České Miss, objevila se na Plesu v Opeře či na MS v lyžování v Liberci.

  Sňatkem s milionářem se jí splnil sen, o němž sní většina dívek.

  V roce 2017 převzala v Praze cenu Ambasador České republiky, kterou uděluje společnost Czech Top 100, při té příležitosti se na Hradě sešla s prezidentem Milošem Zemanem.

  V roce 1990 doprovodil Trumpovou na cestě do tehdejšího Československa i Trump, účastnili se tehdy pohřbu jejího otce. Matka Trumpové je podle prohlášení rodiny stále naživu.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 21:17 čtvrtek 17. listopadu 2022. Anketa je uzavřena.

  • Super
   7
  • Tvl
   7
  • Sladký
   3
  • Cože
   2
  • Haha
   1
  • Trapas
   1
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...