Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Klidná, nebo hrozivá smrt? Ivanu Trumpovou možná zabil až pád ze schodů, ukáže pitva

  Bývalá lyžařka je dnes šestinásobnou babičkou. | foto: Profimedia.cz

  Ve věku třiasedmdesáti let zemřela Ivana Trumpová, taková zpráva obletěla svět ve čtvrtek večer. Rodačka ze Zlína a první manželka amerického exprezidenta Donalda Trumpa byla nalezena bez známek života ve svém domě na Manhattanu. Postupně se ukazuje, že její smrt bohužel nemusela být tak klidná, jak se zpočátku zdálo.

  Podle prvotních informací měla Ivana Trumpová zemřít na zástavu srdce. Jenže se ukázalo, že byla bez známek života nalezena pod schody. Z nich s největší pravděpodobností spadla.

  Detektivové pracují s verzí, že právě pád ze schodů byl pro Trumpovou smrtelný. Serveru Daily News to řekl jeden z nich. Otázkou je, co pádu předcházelo.

  Manželé Trumpovi patřili mezi americkou smetánku.

  Podle vyšetřovatelů je pravděpodobné, že Ivanu Trumpovou skutečně stihla zdravotní příhoda. Mohla tedy například upadnout do bezvědomí a pád ze schodů už nevnímat. Více by měla určit až soudní pitva.

  Že by v případu mohlo hrát roli cizí zavinění, není podle zdrojů z vyšetřování na stole.

  Ivana byla bez známek života nalezena ve čtvrtek ve 12:40, načež byli do jejího domu přivoláni policisté. Nic nenasvědčuje tomu, že by exmanželku Donalda Trumpa trápily větší zdravotní problémy. Naposledy byla viděna den předtím, když její hospodyně dům opouštěla.

  Ivana Trumpová na Pražském hradě

  Ivana se prý v posledních dnech intenzivně připravovala na svoji tradiční dovolenou v jihofrancouzském Saint-Tropez. Ve čtvrtek se kvůli tomu chystala k návštěvě svého oblíbeného salonu.

  „Můj bratr jí upravoval vlasy posledních dvacet let. Každý týden si chodila pro účes ‚Ivana classic‘. Také ji znám dvacet let, byla to moc milá paní, jsme z toho v šoku a smutní. Dnes tu měla schůzku, ale hospodyně to zrušila. Vím, že se chystala do Saint-Tropez a měla tam být až do září. Minulý pátek přišla do salonu, udělal jsem jí vlasy. Byla skvělá, vůbec nic jí nebylo. Vypadala velmi zdravě a šťastně,“ řekl serveru Mail Online Fatih Cakirca, bratr majitele salonu, který Ivana navštěvovala.

  Nejlepší maminka

  Náhlá smrt zaskočila a zarmoutila celou rodinu Trumpových. Ta vydala společné prohlášení, na soukromých sociálních sítích se ale k záležitosti vyjádřili Trumpovi zvlášť, bývalého prezidenta nevyjímaje. 

  „Byla to úžasná, krásná a úchvatná žena, která vedla skvělý a inspirativní život,“ napsal Donalda Trump.

  Exmanželé spolu měli tři děti, které se staly nedílnou součástí úspěšné prezidentské kampaně v roce 2017. Speciální vztah s maminkou měla hlavně dcera Ivanka.

  „Mám zlomené srdce z odchodu mojí matky. Maminka byla úžasná, okouzlující, vášnivá a zlomyslně zábavná. Žila život naplno, nikdy si nenechala ujít příležitost se smát a tancovat. Bude mi chybět navždy a vždycky budu udržovat její památku živou v našich srdcích,“ napsala Ivanka.

  Sdílela přitom fotku, na které je s maminkou Ivanou jako malá dívka. To ostatně neudělala poprvé, například v minulosti ukázala roztomilou retro fotku, jak spolu slaví Den díkůvzdání.

  Čtyři svatby a rozvody

  Ivana Trumpová se narodila 20. února 1949 ve Zlíně jako Zelníčková. Již ve třech letech se dala na lyžování, jako dvanáctiletá se dostala do reprezentace. Studovala Fakultu tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově.

  Z Československa ale později prchla na Západ. Zamířila do Kanady, a byť by tam měla k zimním sportům ideální podmínky, začala se věnovat modelingu. Jejím prvním manželem byl lyžař Alfred Winkelmeier, s nímž ale manželství vydrželo pouhé dva roky.

  Později se přestěhovala do New Yorku, kde poznala Donalda Trumpa, svou osudovou lásku. Nejenže spolu založili již zmíněnou velkou rodinu, Ivana také známému byznysmenovi pomáhala s podnikáním, stavěním hotelů a kasin.

  Jejich manželství nevydrželo věčně. Roku 1992 se Trumpovi rozvedli po jedné z mnoha Donaldových aférek, tehdy s bývalou miss Georgie Marlou Maplesovou.

  Ivana se pak ještě dvakrát vdala, pokaždé s Italem. Ani jednou ale manželství dlouho nevydrželo. S modelem Rossanem Rubicondim, který byl mladší o třiadvacet let, byla pouhý rok.

  Ivana Trumpová má slabost pro hodně mladší muže.

  Mimo veřejný zájem se Ivana nikdy nedostala. Zejména proto, že i nadále udržovala přátelské vztahy s exmanželem Donaldem, byli v pravidelném kontaktu a ona ho podporovala v obou prezidentských kandidaturách.

  Do Česka se Trumpová ráda vracela, byla například členkou poroty na finále České Miss, objevila se na Plesu v Opeře či na MS v lyžování v Liberci. 

  V roce 2017 převzala v Praze cenu Ambasador České republiky, kterou uděluje společnost Czech Top 100, při té příležitosti se také na Hradě sešla s prezidentem Milošem Zemanem. 

  V roce 1990 doprovodil Trumpovou na cestě do tehdejšího Československa i Trump, účastnili se tehdy pohřbu jejího otce. Matka Trumpové je podle dnešního prohlášení rodiny stále naživu.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 10:23 sobota 12. listopadu 2022. Anketa je uzavřena.

  • Super
   12
  • Tvl
   11
  • Cože
   10
  • Haha
   9
  • Sladký
   7
  • Trapas
   6