Islámský stát vydává speciální pasy, mají umožnit cestu rovnou do ráje

Islámský Stát vydával bojovníkům pasy do nebe. | foto: Expres

Jak se smyčka kolem islamistů v Sýrii a Iráku utahuje, spojencům padají do rukou nejrůznější dokumenty Islámského státu. Naposledy takto našli v Rakkce pasy, které jsou určeny pro cestu do islámského ráje.

Islamisté se ochotně vyhazují do povětří díky tomu, že věří, že po smrti přijdou do ráje, kde budou donekonečna obcovat s pannami. Pro mnoho sexuálně frustrovaných bojovníků je to dostatečný motiv odpálit se někde na tržišti a ukončit svůj zbytečný život. Jak se ukázalo, Islámský stát dokonce k tomuto účelu vydával svým bojovníkům speciální pasy.

Pasy slibovaly nekonečné množství panen.

Pasy slibovaly nekonečné množství panen.

Na poměrně profesionálně vyrobeném pase stojí: Není bůh kromě Alláha a Mohammed je jeho prorok a pak také pas do ráje. Těmito dokumenty chtěli zřejmě vůdcové islamistů přesvědčit své bojovníky, aby se ochotněji stali mučedníky při sebevražedném útoku. Kdo má tento pas, tomu zřejmě budou snáze otevřeny brány nebeského hampejzu plného panen. Bohužel pas neobsahuje žádné osobní údaje, podle kterého by bylo možné jeho nositele identifikovat. Zřejmě se předpokládalo, že pas stejně bude zničen při sebevražedném útoku, takže si v něm nikdo v nebi listovat nebude.

Každopádně opět je to důkaz, jak moc funguje zcela zvrácená interpretace Koránu a celého islámského náboženství na mladé bojovíky ISIS, kterým stačí takovýto pseudodokument, aby uvěřili, že ráj jim bude otevřen. Jaké asi bude jejich zklamání, až zjistí, že brány ráje jsou jim uzavřeny, a to bez ohledu na to, jestli mají pas nebo ne.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:01 3. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  13
 • Super
  8
 • Cože
  8
 • Trapas
  8
 • Haha
  7
 • Sladký
  7
Komentáře