Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Gayové z armády napodobili slavnou romantickou fotku. Veteráni námořnictva zuří

  Homosexuálové se rozhodli napodobit slavnou fotku z roku 1945. Spoustu lidí tím ale pobouřili. | foto: Internet

  Všichni jste nepochybně alespoň jednou viděli ikonickou fotku z roku 1945, na níž americký voják po návratu z druhé světové války líbá svou milou. Právě tento snímek se pokusil napodobit pár homosexuálů poté, co se jeden z dvojice, námořník Bryan, vrátil po více než půlroční misi. Přestože jim však mnozí jejich lásku přejí, ozývají se i ti, kterým je počínání obou mužů proti srsti. Platí to třeba o nejednom americkém veteránovi.

  Je to fotka skoro jako přes kopírák. Muž v uniformě amerického námořnictva po návratu z mise ohýbá svou lásku – oblečenou do bílého – v pase a vášnivě ji při tom líbá. Přesto vás už na první pohled trkne jeden podstatný rozdíl.

  Zatímco na snímku z roku 1945 námořník po návratu z druhé světové války dává polibek dívce, třiatřicetiletý Bryan Woodington, který se do floridského přístavu vrátil po sedmiměsíční misi v Perském zálivu těsně před Vánoci, drží v náručí muže. Jde dokonce přímo o jeho manžela Kennetha!

  Ve Spojených státech je totiž manželský svazek dvou lidí stejného pohlaví běžnou záležitostí. K tradici amerického námořnictva potom patří, že se mezi jeho příslušníky odehrává před návratem domů loterie. Kdo v ní vyhraje, ten má nárok na tradiční první polibek. A právě tuto loterii Bryan vyhrál.

  „Bryan navrhl, že se obleču do bílého, protože chtěl napodobit tu slavnou fotografii. Až do dne jeho návratu jsme ale nevěděli, že tu loterii vyhrajeme (...) Když jsem ho viděl, přestal jsem se kontrolovat a rozeběhl se za ním,“ popsal políbený Kenneth pro Yahoo Lifestyle, jak fotografie vznikla.

  Takto vypadají Bryan a Kenneth Woodingtonovi v civilu.

  Řadě lidí přijde snaha obou manželů napodobit ikonickou fotografii dojemná a vyjadřují jim sympatie. Zároveň se ovšem objevují i negativní komentáře a některé z nich jsou opravdu velmi ostré.

  „Kolik lidí asi teď musí malým dětem vysvětlovat, proč se dva muži líbají,“ cituje server Daily Mail jednoho z kritiků, k nimž se přidávají například i někteří veteráni námořnictva.

  „Jsem veterán námořnictva a je mi z toho zle,“ píše jeden z nich na Facebooku.

  Touto fotkou oba manželé rozdělili Spojené státy.

  „Nikdy se už nepodívám na vaše zprávy! Myslel jsem, že jste kanál určený především rodinám,“ osopil se zase jiný kritik na stanici News4Jax, která o snímku informovala.

  Zamilovaná dvojice si ale z kritiky nic nedělá a bere ji zcela s úsměvem.

  „Mně to opravdu nevadí. Upřímně řečeno, o to, co lidé říkají, se moc nestarám. Ukazujeme jen svoji lásku a nikomu tím neubližujeme. Prostě jsem jen čekal na svého námořníka,“ říká Kenneth.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 12:49 sobota 4. května 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   28
  • Super
   16
  • Sladký
   12
  • Tvl
   11
  • Haha
   8
  • Cože
   7
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...