30 let v bermudském kriminále! Čech Josef dostal trest za pašování heroinu

Josef V. stráví v bermudském vězení 30 let. Pašoval 2,9 kilogramu heroinu. | foto: Profimedia.cz

Velkou část života stráví ve vězení na Bermudách devětačtyřicetiletý Čech Josef V. Za to, že se v září 2017 pokusil na ostrovy propašovat 2,9 kilogramu heroinu, vyfasoval od místního soudu třicet let. Josef tvrdil, že o drogách ve svých zavazadlech nevěděl, prý měl za to, že se jedná o zásilku zlata a diamantů.

Zatímco blondýna Tereza Hlůšková v ostře sledovaném pákistánském procesu na rozsudek za pašování heroinu čeká, jiný Čech už si délku pobytu v zahraniční base vyslechl. Devětačtyřicetiletý Josef V. si na Bermudách odpyká třicet let.

Potrestán byl za to, že se v září 2017 pokusil na ostrovy propašovat 2,9 kilogramu heroinu, což je zboží za bezmála čtvrt miliardy korun. Jak zaznělo u soudu, takové množství se dosud na Bermudy nikdo nepokusil přivézt. O rozsudku, který padl už v sobotu, informovala tamní média.

Josef V. drogu ve třech balíčcích přivezl z Londýna, u soudu ovšem tvrdil, že o heroinu nevěděl. V minulosti se prý v londýnském baru seznámil se dvěma muži, kteří mu nabídli, že mu za protislužbu pomohou s uměleckou kariérou a uspořádají výstavu jeho uměleckých děl. Onou protislužbou měl být podle odsouzeného Čecha převoz zlata a diamantů.

Zásilku prý Josef V. vyzvedl v jihoafrickém Johannesburgu a následně ji převezl do Londýna, kde měla jeho cesta skončit. Zboží tam předal cílové osobě, ta mu ale nabídla, aby zásilku za vysokou finanční odměnu převezl ještě na Bermudy. 

Dokonce měl hovořit s mužem, který se představil jako člen bermudské vlády. Čech byl podle svých slov přesvědčen o tom, že převáží jen zlato a diamanty, a tak na nabídku kývl.

„Vypadal velmi věrohodně, mluvili jsme o umění, zlatě a diamantech. Věřil jsem mu a vydal jsem se na cestu,“ vypověděl Josef V.

Vysoký trest soud zdůvodnil tím, že heroin je tvrdou drogou, u které je velmi těžké zbavit se závislosti.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat