Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Umělci z Prahy a Zeman v Číně aneb když zavilým kritikům Hradu dojdou témata

  Senátor Jiří Drahoš se přidal do skupiny těch, kteří vidí rudě, když přijde řeč na Čínu., podobně jako Marek Hilšer nebo Zdeněk Hřib. | foto: Koláž Expres.cz

  Umění přijmout porážku a poučit se z vlastních chyb, to by snad měl být jeden z předmětů už na základních školách, podobně jako pravidla etikety nebo finanční gramotnost. Fakt, že na Hradě opět usedl Miloš Zeman (74), někteří z jeho protikandidátů stále ne a ne uznat a přijmout ho jako fakt a vůli voličů. Pro mnohé z nich je pak překvapením, k jakým praktikám se uchyluje senátor Jiří Drahoš, který vždy vystupoval jako „slušňák“.

  „Miloš Zeman vždycky všechno slušně řečeno zpackal. Ještě jako premiér chtěl postavit dálnici do Ostravy za 120 miliard, a přitom její reálná cena byla nakonec 60 miliard. Tehdy se mu to naštěstí nepodařilo, protože dříve skončil jako premiér,“ nechal se slyšet Marek Hilšer, který proti Zemanovi zkoušel štěstí v prezidentské volbě.

  „Dnes ho čínští komunističtí pohlaváři vysloveně vodí za nos, on se jim za to ještě klaní, a ke všemu nás vystavuje vážnému bezpečnostnímu riziku. Je to smutný konec politické kariéry jednoho muže a špatná zpráva pro nás,“ dodal senátor, z jehož slov by mohl nejeden člověk nabýt dojmu, že dny Česka jsou jednou provždy sečteny.

  Na poplach bije i jeho senátorský kolega Jiří Drahoš. „Čínští soudruzi prý chtějí za trest rušit vystoupení umělců spjatých s Prahou. Jsem zvědav, jestli se to bude týkat i příštích návštěv ochotnického spolku z Pražského hradu,“ směje se neúspěšný prezidentský kandidát.

  Způsob, jakým Jiří Drahoš komentuje zahraniční cesty hlavy státu, ale někteří voliči vidí jako prostou zhrzenost a fakt, že se nesrovnal s porážkou.

  „Jestliže jsem senátor, vědec, elita národa, pak nenazývám prezidenta své země členem ochotnického spolku z Pražského hradu, jakkoli je mi trnem v oku. Pokud to činím, dávám tím všem najevo, že jsem zakomplexovaný člověk, který se nesmířil s prohrou,“ vzkázala mu jedna z dam pod zmíněným příspěvkem o umělcích v Číně. 

  Obhajobou politických postojů filharmoniků, což je téma, které Čechy až zas tak nezajímá, se zhusta zabývá i Zdeněk Hřib (Piráti). Místo aby řešil rozkopané ulice v čele s Vinohradskou nebo jiné palčivější problémy Pražanů, raději slibuje domluvit kšefty umělců na Tchaj-wanu pro případ, že by je v Číně nechtěli. 

  „Výpadek vystoupení v Číně lze nahradit jinými zahraničními destinacemi a můžeme se odrazit od sítě pražských partnerských měst. Využiji k tomu i kontakty získané při mé nedávné cestě na Tchaj-wan, protože naše hudba má dobré jméno v celé jihovýchodní Asii,“ slíbil Hřib, který kvůli stopce pro filharmoniky tak nějak pozapomněl na svůj předvolební slib o sázení milionu stromů.

  Zatím vysadil slovy jeden...

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 sobota 31. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   76
  • Super
   68
  • Tvl
   57
  • Cože
   41
  • Haha
   17
  • Sladký
   14
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...