jít naiDNES.cz

Boris Johnson nadával na předpisy EU o potravinách. Mával přitom uzeným sleděm!

Kandidát na post britského premiéra Boris Johnson opět úřadoval. V rámci předvolební debaty se rozhodl demonstrovat, jak Evropská unie špatně nakládá s potravinami, a to na balíčku s uzeným sleděm. Tím začal mávat nad hlavou a prohlašoval, že je podle regulí EU takto balená ryba nesmyslná, předražená a ekologicky škodlivá!

Veřejnými excesy je potrhlý politik Boris Johnson přímo vyhlášený. Teď se blýskl znovu, a to během projevu, ve kterém vysvětloval, proč by podle něj měla Velká Británie co nejdříve opustit Evropskou unii.

Jako příklad uvedl nesmyslná nařízení spojená s přepravou potravin. To se rozhodl demonstrovat na uzeném sledi z britského ostrova Man, kterého během projevu zničehonic vytáhl zespodu řečnického pultu.

„Chci, abyste zvážili tohoto uzeného sledě, kterého jsem právě dostal od editora národních novin. Ten ho zase dostal od uzenáře z ostrova Man, který je naprosto rozčílený, protože po desítkách let, co sledě posílá poštou, jeho náklady masivně vzrostly kvůli bruselským byrokratům. Ti totiž trvali na tom, že každý uzený sleď musí být zabalen v plastovém obalu s ledem,“ vyvolával energicky Boris a mával přitom rybou.

Boris Johnson zuří nad nařízeními Evropské unie. Vadí mu třeba to, že uzení...

Boris Johnson zuří nad nařízeními Evropské unie. Vadí mu třeba to, že uzení sledi musí být baleni v ledových sáčcích!

„Je to bezvýznamné, nesmyslné, drahé, ekologicky závadné a zdraví poškozující,“ dodal s tím, že taková pravidla navíc poškozují svobodné podnikání.

Johnson, který je mnohými označován za britského Donalda Trumpa, pak všechny přítomné pobavil ještě tím, že se označil za feministu.

Boris Johnson a jeho uzený sleď

Boris Johnson a jeho uzený sleď

„Feminista je někdo, kdo v zásadě věří v rovnost lidských bytostí a pohlaví. To je to, čemu věřím,“ prohlásil Boris. 

Vzápětí ovšem dodal, že nehodlá podpořit myšlenku zvýšení počtu ženských političek v řadách konzervativní strany. Zavedení takových kvót je podle něj totiž z principu diskriminační.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat