Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Primátor Svoboda po čase ukázal manželku: O 29 let mladší Pavla mu teď v práci šéfuje!

  Bohuslav Svoboda s manželkou Pavlou. | foto: Tilen Vajt

  Ne snad, že by se s ní vyloženě tajil. Bohuslav Svoboda (79) si ale soukromý život rád střeží a jeho manželka Pavla (50) se na veřejnosti objevuje málokdy. Jenže na sobotním plese hlavního města museli manželé udělat výjimku. Ba co víc, jako manželka primátora měla půvabná Pavla veledůležitou roli!

  Ještě než oficiální program začal, měl Bohuslav Svoboda za úkol přivítat osobně každého hosta. A manželka Pavla mu v tom zdatně sekundovala a třásla si s lidmi rukou.

  Zapomenout pak nesmíme ani na první tanec, kterého se manželé Svobodovi zhostili. Zvolili waltz a bylo vidět, že primátorovi, který brzy oslaví osmdesátku, to pořád trsá jako zamlada.

  Společně tvoří velice zajímavý pár. Pavla je o devětadvacet let mladší než její manžel, ba co víc, je dokonce mladší i než jeho syn z prvního manželství. A její tatínek je zase o čtyři roky mladší než sám Bohuslav Svoboda. Jejich vztahu prý ale přeje.

  Samotní Svobodovi spolu mají syny dva. Dvanáctiletého Adama a devítiletého Alexe.

  Tomáš Portlík

  Zajímavý je pak i příběh, jak se Bohuslav Svoboda s Pavlou poznal. Bývala totiž jeho studentkou a do oka si padli ve chvíli, kdy před ním obhajovala doktorskou práci. Následně spolu pracovali coby gynekologové, a jak později řekl Svoboda, profesní respekt přerostl v lásku.

  Parťáci jak v životě, tak i v práci jsou dodnes. Prohodili si ovšem role. Ještě loni byl Bohuslav Svoboda přednostou gynekologické kliniky Ústřední vojenské nemocnice a Pavla jeho asistentkou, jak lze ale vyčíst ze stránek nemocnice, aktuálně vede kliniku ona. A ze Svobody, který potřeboval více času na řízení Prahy, je řadový lékař.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...