Vychcaný Bartoška to umí za každého režimu, míní Václav Klaus ml.

Podle Klause mladšího je Bartoška vychcanější než Babiš. | foto: FB

Poslanec za ODS a syn bývalého prezidenta Václav Klaus mladší opět dosáhl úspěchu, když svým příspěvkem na Facebooku nadzvedl ze židle příznivce populárního herce a ředitele MFF v Karlových Varech Jiřího Bartošky. Předseda Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu poukázal na to, že si to herec vždy uměl zařídit, nehledě na vládnoucí politickou garnituru. A odnesl to i předseda vlády Andrej Babiš.

Jiří Bartoška a oportunista, kterému jde jen o osobní prospěch a zisk? Tak přesně ho vidí Václav Klaus ml., budeme-li brát vážně jeden z jeho posledních příspěvků na facebookovém účtu. Ten si nedá za rámeček ani šéf filmového festivalu, ani premiér Babiš, jimž oběma pravicový politik nakládá.

„Asi začal ‚týden občanského neklidu‘. Oba umějí za každého režimu, ten vpravo je o něco vychcanější,“ připsal Klaus ml. ke společné fotografii Jiřího Bartošky a Andreje Babiše. Naráží tím mimo jiné na dřívější třenice, kdy se Bartoška vyhraňoval proti politickému zneužívání svého festivalu. Dokonce mediální experti ANO nebyli vpuštěni na karlovarský večírek HBO.

A povedlo se, s čím poslanec počítal a co bylo účelem příspěvku. Totiž rozdovádět a v některých případech doslova rozzuřit diskutující, kteří příspěvek sdíleli více než třistakrát a dostal na dva tisíce lajků.

„Bartoška pro festival musel už udělat horší věci. Například leštit třeba vašemu otci raketu, klanět se Martinu Romanovi s Topolánkem a jiným odéesákům. Vary za ty roky přitahujou ty největší šmejdy, no. Tak co má dělat?“ ptá se jedovatě jeden z uživatelů a další píše v podobném duchu.

„Pane Klausi, vy přece víte všechno nejlíp, takže jak byste se zachoval vy? Pokud vím, tak splnil jen to, co je povinností ředitele. Nic víc. Kdyby tam byl někdo jiný, tak s ním pan Bartoška absolvoval mnohem víc věcí. Jste jen kritik a populista, který sbírá body na příští volby.“

08.července 2018 v 10:27, příspěvek archivován: 10.července 2018 v 10:58

Asi začal ten "týden občanského neklidu" tvl

Oba umějí za každého režimu, ten vpravo je o něco vychcanější.

A na paškál si nespokojený diskutující hned vzal jako příklad politického oportunismu Václava Klause staršího a navíc vyjádřil oblíbený názor, že Klaus mladší do Občanské demokratické strany nepatří. „Víte o tom, že váš otec to taky ‚uměl‘ za každého režimu? Z prognosťáčku rovnou k moci. Mě fascinuje, jak člověk jako vy může tak moc kritizovat ostatní. Mimochodem, amnestie na zahlazení kamarádšoftů vašeho podařeného tatínka, to bylo vychcanější než Bartoška s Babišem dohromady. Babiš na to dojede, kdežto vy a váš otec se nám smějete do ksichtu a spousta lidí vám to žere. Běžte už do SPD, takhle se ODS nedá volit a to je škoda!“

A do čtvrtice se jeden z občanů pozastavil nad morálními kvalitami Jiřího Bartošky, který prý říká něco jiného, než nakonec dělá. „Pan Bartoška se příjemně angažoval s Dykem v těch akcích proti morálně zkaženému návratu komunistů. Vím, že Babiš je zvolen demokraticky, bohužel vysoké mínění o morálce a znalostech populace nemám, ale budiž. Jestli ale má pan Bartoška opravdu žaludek na pózování s někým, kdo představuje to, proti čemu demonstroval…,“ zůstává příspěvek výmluvně nedokončený.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:32 středa 7. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  231
 • Trapas
  90
 • Haha
  38
 • Tvl
  28
 • Sladký
  21
 • Cože
  20
Komentáře

Mohlo by vás zajímat