Pátek 10. července 2020, svátek má Libuše, Amálie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Barack Obama končí: 5 důvodů, proč byl nejhorším prezidentem v dějinách USA

  Přešlý Obama na tiskové konferenci ohledně masakru na universitě v Oregonu. | foto: Profimedia.cz

  Posledních pár dní zbývá v úřadu prezidenta Spojených států Baracku Obamovi a už 20. ledna ho v Bílém domě nahradí v listopadu zvolený Donald Trump. Mnohlo lidí Obamův odchod oplakává. Přitom mnoho výsledků osmi let Obamy v čele USA ukazuje spíše na to, že Američané by se měli z konce jeho prezidentství spíše radovat. Vybrali jsme 5 věcí, které by z Obamy mohly udělat nejhoršího prezidenta v dějinách země.

  1.Nobelova cena za nic

  Vystudovaný právník a senátor za stát Illinois Barack Obama se v roce 2008 stal politickým fenoménem. Tehdy sedmačtyřicetiletý Obama zvítězil v prezidentských volbách a stal se jedním z nejmladších a vůbec prvním černošským prezidentem USA. Jeho volba přinesla mnoho očekávání změn, které v kampani sliboval.

  Prezident USA Barack Obama.

  Ze všech nositelů Nobelovy ceny za mír toho pro mír udělal Obama asi nejméně.

  Hned v následujícím roce 2009 obdržel Obama s velkou pompou prestižní Nobelovu cenu za mír. Pro světový mír ovšem Obama ani před zvolením ani po osmi letech ve funkci neudělal nic. Jen toho mnoho nasliboval a svět je po jeho dvou funkčních obdobích v objektivně horší situaci. Obama je mírotvůrcem možná tak v očích levicových elit, ale realita je poněkud jiná.

  2.Válečný prezident a strůjce ISIS

  Paradoxem toho, že Obama je držitelem Nobelovy ceny za mír, je fakt, že z amerických prezidentů byl Obama ve válce za 8 let své vlády nejdéle v historii země. Předběhl i prezidenty vládnoucí během obou světových válek a americké občanské války. Výsledky amerických válečných tažení pod velením vrchního velitele ozbrojených sil Baracka Obamy je jak pro USA, tak pro celý svět katastrofální.

  Obama pokračoval v politice svého předchůdce George W. Bushe, která spočívala ve vývozu demokracie do zemí Blízkého východu. Za doby Obamových intervencí proběhlo tzv. Arabské jaro, které namísto importované demokracie přineslo naprostý chaos v regionu a vedlo ke vzniku nejhorší islámské teroristické organizace v dějinách - Islámského státu. Mnoho odborníků se shoduje na tom, že kdyby nebylo Obamova válečného působení na Blízkém východě, nebyl by ani ISIS. Desítky tisíc mrtvých amerických vojáků a civilistů padlých během vojenských operací mohou Obamovi poděkovat.

  3.Obamacare - zdravotnická katastrofa

  Jedním z Obamových priorit v obou předvolebních kampaních v letech 2008 i 2012 bylo zavedení dostupné zdravotní péče pro všechny Američany. Výsledkem slibů byl zákon oficiálně pojmenovaný The Patient Protection and Affordable Care Act (Zákon o ochraně pacientů a dostupné zdravotní péči), který vešel ve známost pod označením Obamacare (Obamova péče).

  Obamův plán na dostupnou zdravotní péči Obamacare skončil fiaskem a rekordním...

  Obamův plán na dostupnou zdravotní péči Obamacare skončil fiaskem a rekordním zadlužením.

  Obamacare je kritizována jak republikány, tak i četnými demokraty, kteří se shodují na tom, že se jedná o velký socialistický podvod, který přináší všechno možné, jen ne fungující a dostupné zdravotnictví. Celý projekt stál stovky miliard dolarů, ty často byly vynaloženy na nesmyslné formy propagace a s největší pravděpodobností bude Donaldem Trumpem po nástupu do funkce k velké úlevě značné části Američanů zrušen.

  4.Rekordní zadlužení USA

  Jestli je některá z objektivně měřitelných hodnot po Obamově osmi letech v Bílém domě v opravdu alarmující, pak je to zadlužení Spojených států. Navzdory tomu, že ekonomická krize již pominula a celý svět opět zažívá hospodářský růst, Obama po sobě zanechá rekordně zadluženou zemi. I pro zkušeného byznysmena jakým je Donald Trump bude nesmírně složité gigantickou dluhovou propast překlenout.

  Přešlý Obama na tiskové konferenci ohledně masakru na universitě v Oregonu.

  Po Obamovi zůstane rekordně zadlužená Amerika.

  Když se Obama počátkem roku 2007 ujímal úřadu, přebíral zemi po Georgi Bushovi ml. s dluhem ve výši 10,6 bilionů dolarů. Po osmi letech Obamovy vlády se dluh zdvojnásobil. Takto napsané to možná nevypadá tak zle, ale přes 10 bilionů státního dluhu, který USA vytvořily během prezidentství Baracka Obamy, je více, než vytvořilo během své vlády všech jeho 43 předchůdců v křesle prezidenta Spojených států dohromady za 220 let.

  5.Zrození Donalda Trumpa

  Pro liberálně smýšlející Američany znamenalo listopadové volební vítězství Donalda Trumpa nad Hillary Clintonovou pomalu konec světa. Bohužel si ale právě tito levicově smýšlející intelektuálové neuvědomují, že tím, kdo Trumpa stvořil, jsou právě oni sami s Obamou v čela a 8 let jejich násilného vnucování levicové ideologie obyčejným Američanům, kteří se prostě jen ke konci dokázali vzepřít.

  Ještě před rokem skoro nikdo nevěřil, že by prostořeký realitní magnát mohl ve volbách uspět. Mainstreamová média rozjela rekordní antikampaň, kterou paradoxně pomohli Trumpovi k výhře. Běžní Američané totiž už měli dost Obamou tvrdě prosazované politické korektnosti a pozitivní dikriminace a tak Trump, kterého média a elity nazývala rasistou a xenofobem, byl jejich ideálním kandidátem, jelikož i oni sami si od voličů Obamy a Clintonové nesčetněkrát tyto nadávky vyslechli, když náhodou nesouhlasili s jejich neomarxistickou agitkou.

  Fotogalerie


  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:01 5. května 2017. Anketa je uzavřena.

  • Super
   1464
  • Trapas
   295
  • Tvl
   107
  • Cože
   47
  • Haha
   31
  • Sladký
   24

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 10. července 2020, svátek má Libuše, Amálie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz