jít naiDNES.cz

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s Hilšerem

Aktivistka Aneta Petani v minulosti protestovala se senátorem Markem Hilšerem. | foto: koláž Expresu

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani způsobila pořádný povyk. O jejím vyjádření nesouhlasu s postojem církve k ratifikaci Istanbulské úmluvy, kdy do katedrály svatého Víta přišla v podprsence a s popsaným tělem, teď mluví snad úplně všichni. Co je ale Aneta Petani zač? Jde o pohlednou mladou matku, která například po boku polonahého senátora Marka Hilšera protestovala proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi!

Kdo by čekal, že mši kardinála Dominika Duky, který podpořil kněze Petra Piťhu v ostré kritice přijetí Istanbulské úmluvy, narušila nepohledná radikální feministka, ten se nyní zřejmě nestačí divit.

V kalhotách, podprsence a s nápisy „Proč jste jim nasadil korunu z trnů?“ a „Láska k pravdě“ na těle totiž před oltář katedrály svatého Víta poklekla pohledná aktivistka Aneta Petani. Ačkoliv jde o ženu na první pohled velmi mladou, už je maminkou – vychovává nedávno narozenou dcerku.

Jejím manželem je ekonomický migrant z Albánie, jak Petani prozrazuje v textu nazvaném „Já, neomarxistka“, který publikovala koncem září na Facebooku.

Aneta Petani protestuje před kardinálem Dukou.

Aneta Petani protestuje před kardinálem Dukou.

„Nikdy bych nepřežila to, co udělala Hodžova diktatura rodině mého muže, nikdy bych nevyznávala hodnoty extrémní levice. Znamená-li ale, že mít soucit s lidmi v nouzi, s lidmi, co potřebují naši pomoc, i s lidmi, co v minulosti možná i chybovali, znamená-li to, že milujete, být neomarxistkou, tak jí hrdě jsem,“ stojí na konci poselství, v němž Petani mimo jiné mluví o strastech, které jí a jejímu manželovi způsobily patálie kolem získávání jeho trvalého pobytu – od domovních prohlídek po intimní zpověď na cizinecké policii.

Aneta Petani je sexy dívka.

Aneta Petani je sexy dívka.

Ačkoliv však navenek působí jako vzorná maminka a bojovnice za práva druhých, je Aneta Petani zároveň i pěkné kvítko.

Její Instagram zdobí dost odvážné fotografie – na jedné se například fotí v kalhotkách a jediné, co zakrývá její výbavu, je ruka svírající skleničku s nápojem.

Aktivistka Aneta Petani se toho nebojí!

Aktivistka Aneta Petani se toho nebojí!

Na další zase leží a na sobě má jen župan, který poodhaluje její tělo až k prsům. Jinde se chlubí se také vypracovanými hýžděmi.

Protest s polonahým senátorem

Co se týče její aktivistické dráhy, protest v katedrále svatého Víta není v případě Anety Petani jediným zářezem. Zúčastnila se například protestu proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a jeho ofenzivě na Krymu.

Takto aktivistka protestovala s Markem Hilšerem před ruskou ambasádou. Aneta...

Takto aktivistka protestovala s Markem Hilšerem před ruskou ambasádou. Aneta Petani je vpravo, nově zvolený senátor druhý zleva.

Tehdy, v únoru roku 2015, se spolu s několika dalšími členy aktivistické skupiny oMen připoutala k plotu ruské ambasády v Praze. Na plot s kolegy zároveň umístila transparenty „Putin – vůdce, věznitel, okupant, vrah!“ či anglický nápis „bezcitní vrazi, ruce pryč od Ukrajiny“.

Lékař Marek Hilšer - Zemanův protikandidát, který nemá rád Zemana, Putina a rád...

Lékař Marek Hilšer – Zemanův protikandidát, který nemá rád Zemana, Putina a rád se svléká.

Zajímavé je, že mezi parťáky Anety Petani byl i Marek Hilšer, neúspěšný kandidát na prezidenta a před několika dny zvolený senátor, který čerstvě ohlásil, že vstoupí do senátorského klubu hnutí STAN (Starostové a nezávislí). 

Ten měl na zádech napsáno „Putin vrah“ a na přední části těla měl tentýž nápis v angličtině doplněný lebkou se zkříženými hnáty.

Na paži měl také nakreslenou ukrajinskou vlaječku.

Marek Hilšer během protestu na tiskové konferenci vlády.

Marek Hilšer během protestu na tiskové konferenci vlády.

Pro Hilšera tehdy nešlo o první takový protest.

Na podzim roku 2010 společně s dalším aktivistou narušil tiskovou konferenci po jednání vlády, na niž vtrhl s vlajkami Evropské unie a NATO. Oba dva si stoupli na židle, přičemž Hilšer měl na těle napsány vzkazy „Premiére, odvahu!“ a „Nebuďte s Putinem“

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:55 pátek 15. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  197
 • Super
  26
 • Tvl
  26
 • Cože
  15
 • Sladký
  13
 • Haha
  11
Komentáře

Mohlo by vás zajímat