Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Moje žena s dcerou byly v Dubaji, protože někdo chtěl zastřelit mou rodinu a mě! řekl Babiš

  V nedělní Partii Terezie Tománkové byl hostem premiér Andrej Babiš (66), který popsal důvody, proč byla jeho manželka a dcera v lednu v Dubaji. Policie podle jeho slov na začátku ledna premiéra informovala, že existuje člověk, který chce zastřelit jeho i jeho rodinu.

  „Moje žena o tom nevěděla, teď se to dozvěděla. Já jsem je raději vyhnal pryč,“ řekl Babiš v pořadu Partie Terezie Tománkové na stanici CNN Prima News. „Policie mi 8. ledna řekla, že je člověk, který chce zastřelit moji rodinu a mě. Měli jsme kvůli tomu hlídaný barák. Moje žena odjela do Dubaje. Ten člověk byl zatčen ve Španělsku,“ popsal premiér, na němž bylo vidět emocionální pohnutí.

  Tehdy si vysloužil kritiku za to, že jeho rodina odjela „na dovolenou“, když ostatním bylo doporučeno zůstat doma. Babiš ke zveřejnění fotek své ženy a dcery do této doby mlčel. Například novinář Kmenta se dožadoval vysvětlení, proč je premiérova rodina „na dovolené“, ale Babiš se vyjádřil až nyní.

  „Nechci to komentovat, protože moje žena o tom nevěděla. Teď se to dozvěděla, já jsem ji vyhnal pryč,“ vysvětlil Babiš v rozhovoru. „Ale to bylo dovoleno, aby šla. A když nám křičeli před barákem, rodina byla doma,“ popsal.

  Před jeho domem v Průhonicích se totiž v lednu sešly desítky demonstrujících, kteří tam přišli protestovat proti vládním opatřením i proti němu samotnému a vzali s sebou rakve a koblihy.

  „Kriminalisté ve věci podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Muž je v současné chvíli stíhán vazebně,“ uvedla k výhrůžkám Babišově rodině mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

  Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

  Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

  Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

  Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

  Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz