Během masakru na Srí Lance zemřely děti dánského miliardáře Povlsena

Teroristické útoky na Srí Lance si vyžádaly na tři stovky obětí a dalších pět set lidí je zraněných. Mezi těmi, kteří přišli o své nejbližší, je i dánský miliardář Anders Holch Povlsen, největší vlastník půdy ve Skotsku a majitel módního gigantu Bestseller či značky Asos. Pár dní před masakrem se chystal převést na své děti část majetku.

Masakr na Srí Lance nepřežily tři děti dánského miliardáře Anderse Holcha Povlsena. Děti zemřely pár dní poté, co se na ně miliardář rozhodl přepsat část půdy, kterou vlastní.

Povlsen ke svému jmění přišel díky oděvnímu koncernu Bestseller, pod nějž spadá také Vero Moda. Kromě toho vlastní většinu akcií módního gigantu Asos.

Podle serveru Mail Online Anders Holch Povlsen ve Skotsku vlastní 220 tisíc akrů půdy a je tak považován za největšího vlastníka půdy. V rámci projektu Wildland se snažil přispět k rozšíření ohrožených druhů Skotska.

Anders Holch Povlsen s manželkou Anne Storm Pedersen

Anders Holch Povlsen s manželkou Anne Storm Pedersen

Právě pozemky spojené s tímto projektem chtěl minulý týden spolu se svou ženou Anne Storm Pedersen přepsat na své děti. Bohužel o tři ze svých čtyř dětí přišel. O které, to zatím není známo.

Neštěstí na Srí Lance nepřežily tři z dětí dánského miliardáře.

Neštěstí na Srí Lance nepřežily tři děti dánského miliardáře.

Neštěstí na Srí Lance nepřežily tři z dětí dánského miliardáře.

Neštěstí na Srí Lance nepřežily tři děti dánského miliardáře.

Případ tak může připomínat nedávnou leteckou havárii Boeingu 737, který se zřítil v Etiopii. Během neštěstí přišla o život rodina slovenského politika Antona Hrnka.

V roce 2007 podobná tragédie zasáhla brněnského podnikatele a milionáře Ivana Veselého. Ten chtěl své děti odměnit za dobré výsledky ve škole, a tak je poslal do Kambodže.

Nikdo z nich se ale nevrátil domů živý. Ruské letadlo Antonov An-24, na jehož palubě bylo celkem dvaadvacet lidí, spadlo v husté džungli provincie Kampot.

Fotogalerie

Komentáře