V Itálii zabíjel žhář ze severu Afriky: O životě v Evropě sní 120 milionů migrantů

O životě v Evropě, o které má řada z nich dost naivní představu, sní stále více nespokojených Afričanů. Mají pocit, že na evropský „blahobyt“ mají také nárok. | foto: Profimedia.cz

Na severu Itálie to zase vře! Stalo se tak poté, co ve městě Mirandola nedaleko Boloni severoafrický migrant zapálil policejní stanici. Při následném požáru zemřeli dva lidé a desítky jich byly zraněny. Italský ministr vnitra Matteo Salvini bouchl do stolu a prohlásil, že „stopka pro nelegální přistěhovalectví do Itálie a Evropy je naší morální povinností“. O životě v Evropě přitom podle průzkumu společnosti Afro Barometer sní více než 120 milionů Afričanů, kteří o odchodu z vlasti vážně uvažují.

Itálií otřásl ohavný trestný čin, který má podle všeho na svědomí člověk, kterému země otevřela své brány, aby tu začal nový život. Vděku se tu ale nedočkali.

Ministr vnitra Matteo Salvini uvedl, že italská policie zadržela imigranta ze severní Afriky. Ten se měl dopustit útoku na policejní stanici v severní Itálii, při němž zahynuli dva lidé a dalších asi dvacet bylo zraněno.

Oběťmi jsou osmdesátiletá žena a její o šest let mladší ošetřovatelka, které zemřely následkem výbuchu způsobeného ohněm. Manžel mrtvé seniorky skončil v nemocnici.

„Nelegální migraci musíme zastavit stůj co stůj, dlužíme to Evropě a našim lidem,“ uvedl rozčilený Salvini. Dobře totiž ví, že za pár let bude hůř!

Společnost Afro Barometer před nedávnem zveřejnila výsledky průzkumu ve 34 zemích, z nějž vyplynulo, že více než jeden ze tří Afričanů zvažuje, že opustí svou rodnou zemi a odjede žít do zahraničí. To je zhruba 120 milionů lidí.

O odjezdu z rodné země prý uvažují především mladí a vzdělaní lidé, hlavní příčinou je nedostatek pracovních míst a chudoba. Řada afrických států se aktuálně potýká se suchem, s vysokou nezaměstnaností a poslední dobou i lačnými čínskými investory, kteří z Afriky odvážejí levné suroviny.

Kvůli televizi, sociálním sítím a mobilům za babku i tomu, že solární panel a nabíjecí kabely v Africe najdete na střeše každé chatrče, mají navíc i méně vzdělaní Afričané pocit, že život v Evropě je ráj a automaticky tu létají pečení holubi do úst...

Fotogalerie

Komentáře