Zloději kradli alkohol na novoroční oslavu z balkonu, přistihl je majitel

Novoroční veselí si chtěli zpestřit kradeným alkoholem dva mladíci v Sokolově. Lahve kradli z balkonu, vyrušil je ale při tom majitel bytu.

Mladíci se vysadili na balkon krátce po novoroční půlnoci a vzali dvě lahve tvrdého alkoholu a vodní dýmku.„Při lezení na balkon poškodili také fasádu domu. Poté se svým lupem místo opustili,“ uvedl krajský policejní mluvčí Daniel Dvořák. To jim ale k oslavě nejspíš nestačilo, a tak se na stejný balkon vrátili ještě odpoledne a vzali přepravku naplněnou pivy.

„Při krádeži byli vyrušeni poškozeným. Jeden z mladíků stihl z balkonu seskočit a oba se dali na útěk. Díky dobrému popisu byli zanedlouho oba mladíci zadrženi policisty a následně umístěni do policejní cely. Svým jednáním způsobili škodu na odcizených věcech a poškozením fasády domu částku převyšující 17 tisíc korun,“ řekl mluvčí.

Následující den policisté oba výtečníky propustili ze zadržení a vyšetřují je na svobodě. Za krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody hrozí osmnáctiletému mladíkovi až dva roky vězení, jeho mladistvému komplici potom trest poloviční.

Komentáře

Expres.cz