Uzavření EU, tisíce vojáků na hranicích, zbraň pro každého občana, řekl Zeman ruskému novináři

Miloš Zeman má na uprchlickou krizi jasno. | foto: koláž Expres.cz

Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro ruský vládní list Rossijska gazeta řekl, že je pro uzavření hranic Evropské unie. Řekl toho ale mnohem víc. Třeba, že by každý svobodný občan měl podle něj mít právo vlastnit a nosit zbraň.

Prezident České republiky dal rozhovor ruskému novináři, kterého naše ministerstvo zahraničí zbavilo akreditace. Řekl, že je proti ruským sankcím. Promluvil o terorismu, uprchlické krizi a nechal se slyšet, že s ním nemanipuluje ani Moskva, ani Washington.Tento Zemanův výrok pak okomentoval třeba europoslanec Pavel Telička.

Podstatná část rozhovoru se ale týkala řešení uprchlické krize. „Nejlepší by bylo uzavřít vnější hranice Evropské unie. Vůbec nerozumím tomu, proč takové státy jako Itálie nebo Řecko nepodnikají žádné kroky v otázce přísnější kontroly hranic,“ uvedl Zeman.

„Každá z 28 zemí Evropské unie má vlastní ozbrojené síly. Proč tedy tyto státy nezformují desetitisícový kontingent a nepošlou ho kontrolovat hranice? Druhá věc je, že je potřeba začít neprodleně deportovat ‚ekonomické migranty‘, to znamená ty, kteří nespadají do kategorie ‚uprchlíci‘,“ dodal Zeman, který před rokem uprchlíkům vzkázal, že je sem nikdo nezval.

Prezident Zeman v rozhovoru navíc zkritizoval Evropskou unii, že není schopna operativně reagovat na nejtěžší zkoušku její historie. V návaznosti na to přišlo na přetřes i téma terorismu.

„Po nedávném masakru v Paříži, kdy teroristé vzali rukojmí v kulturním centru, jsem si uvědomil, že by každý svobodný občan měl mít právo na to, vlastnit a nosit zbraň. Jestli by se v tom pařížském klubu našel člověk s pistolí v kapse, možná by to nedopadlo až tak tragicky,“ nechal se slyšet prezident Zeman, který doufá, že za dvacet let bude mezinárodní terorismus poražen.

Hlava českého státu ruskému novináři potvrdila, že média u nás jsou nedůvěryhodná. A vyjádřil pochybnosti o potřebnosti amerického protiraketového štítu v Evropě.

Podívejte se na část projevu Miloše Zemana, který pronesl na ruské ambasádě:Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:00 21. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  105
 • Trapas
  16
 • Tvl
  8
 • Haha
  7
 • Cože
  5
 • Sladký
  4


Komentáře