Jaké částky si účtuje za vystoupení Slza, Vojta Dyk nebo Gipsy.cz?

Kolik si řeknou za vystoupení festivalové hvězdy? Možná se budete divit. | foto: Profimedia.cz

Festivalová sezóna je počínaje uplynulým víkendem oficiálně odstartována a my vám přinášíme druhý díl exkluzivního ceníku, kolik si za svá vystoupení jednotlivé kapely účtují. Nejlevněji vyjde pozvat si romského zpěváka Gipsyho. Kdo vyjde naopak nejdráž?

Včera jsme vás informovali, kolik si berou za vystoupení například Aneta Langerová, Michal Hrůza nebo kapela Divokej Bill. V některých případech šlo dokonce o sumy v řádech statisíců.A kolik si říkají další?

Jednu z nejmenších částek si účtuje za hrané pásmo romský zpěvák Radek Banga alias Gipsy.cz, který minulý rok demonstrativně opustil sál při udílení Českých slavíků, když si cenu přebíral radikálně orientovaný Tomáš Ortel.

Za vystoupení inkasuje kolem 55 tisíc korun!

Radek Banga si účtuje za vystoupení 55 tisíc korun.

Radek Banga si účtuje za vystoupení 55 tisíc korun.

Jen o 15 tisíc více, tedy 70 tisíc inkasuje Těžkej Pokondr nebo kapela Support Lesbiens. Patří tak mezi sortu těch nejdostupnějších kapel u nás.

K jednotlivým částkám si však pořadatelé nesmí zapomenout připočíst DPH a dopravu, která často přesáhne i 10 tisíc korun a nemusí se jednat zrovna dalekou cestu Praha–Ostrava.

Velmi troufalou sumu si za exhibici řeknou relativně mladé, leč oblíbené a oceňované kapely Slza a Mandrage. Ty se nebojí pořadatelům stanovit částku ve výši 140 tisíc korun, tedy skoro totožnou, za jakou vystupuje stálice české hudební scény Aneta Langerová nebo Xindl X.

Petr Lexa s kapelou Slza.

Petr Lexa s kapelou Slza.

B-Side Band s Vojtou Dykem jsou pak ochotni vystoupit na akci za 250 tisíc korun. Zde je však třeba zohlednit, že má hudební seskupení více než 18 členů.

Dyk s kapelou B - Side band.

Dyk s kapelou B - Side band.

To samé však nelze říci o věčném sluníčkáři a pravdoláskaři Tomášovi Klusovi, který si má za svou hru na kytaru účtovat stejně jako Dyk. 250 tisíc!

Fotogalerie