jít naiDNES.cz

Ohrožení výchovy dětí, bordel jako v tanku, facky: Kam zajdou ve Výměně manželek?

Kdyby si člověk na Čechy dělal názor pouze na základě Výměny manželek, musel by vzít nohy na ramena a rychle emigrovat. Typická rodina živoří v polorozpadlém domku ve vsi, kde lišky dávají dobrou noc. V nejlepším případě pracuje alespoň otec, matka je zpravidla na první (nebo několikáté) mateřské dovolené. Oba spojuje nejen to, že spolu nemohou vydržet, ale i zkažený chrup, nevzhledné tetování a „vybraný“ slovník. Dramaturgie pořadu si dává hodně záležet na tom, aby televizní divák zůstal v němém úžasu přikovaný v křesle...

Ani minulá Výměna manželek nebyla výjimkou. „Tohle je jako kuchyň, jo? To je strašný, ty podlahy, pavučiny, stropy. Aspoň tu mucholapku mohla sundat,“ kroutila hlavou Monika (21), která se na deset dní přestěhovala do Hradce nad Svitavou do domácnosti, kde spolu hospodaří Lucie (26) a Zdeněk (22).

„Špindíra, normální špindíra to je. Když si pořídím dítě, tak má být přece v čistotě, a ne v tomhle,“ říká se slzami v očích vyměněná manželka. Nakonec přežije ve zdraví i přes to, že obalí řízky ve strouhance „obohacené“ o myší exkrementy.

Monika sice stráví víc než týden na staveništi a v pěkném nepořádku, na druhou stranu si tu uvědomí, co ji v životě trápilo. V tomto ohledu jí náhradní manžel Zdeněk dost otevřel oči a jejího chotě si ve chvíli „mezi 8 očima“ pěkně podal. „Jak vůbec můžeš vztáhnout ruku na ženskou,“ spílá Jakubovi, který se tváří jako „když mu nadloube“.

I tento díl vyvolal mezi diváky bouřlivou diskuzi. Protagonisté si Výměnu pochvalují. Pomohla jim z bezvýchodné situace a dnes prý žijí o poznání lépe než před ní.

Aby ne! Odměna za deset dní s kamerami a štábem je 100 tisíc korun, které přihlášení na ulici rozhodně nenajdou. Vzhledem k tomu, že většina z účastníků má dluhy a exekuce a často žijí z příspěvků a sociálních dávek, je taková částka požehnáním. Svoji roli ale hraje v Česku tolik oblíbené „Co tomu řeknou lidi“. Udělat si ostudu před celým národem, to je k nezaplacení..., to se pak i ty nejzabedněnější nad sebou často zamyslí a přehodnotí svůj život.

I když se tvůrci pořadu snaží, aby Výměna manželek probíhala pokud možno citlivě a s ohledem na dětské účastníky, při pohledu na vyplašené děti občas diváka zamrazí. Třeba když dospělí rodinní příslušníci v kuchyni o dvanácti čtverečních metrech řeší „něco důležitého“ a pálí u toho jednu cigaretu za druhou a do toho přijdou malé děti, že mají hlad.

Fakt, že ani jednoho z dospělých nenapadne, aby kouřili venku před domem (rodinným, s přímým vstupem na zahradu, pozn. red.), je zarážející. Zvláště když se celý týden živitel rodiny „prsí“, že mu jde o dobro jeho dětí a za jejich sladký život by i vraždil.

Výjimkou nejsou ani díly, kdy je evidentní, že jeden z rodičů užívá drogy, netají se tím, že nepracuje a doma nic nedělá a celý den prospí. A ještě se pochlubí, že žije ze sociálních dávek nebo spoléhá na rodiče.

Pokud Výměna manželek má fungovat jako odstrašující případ, něco ve smyslu „Podívejte, jak můžete dopadnout“, je postavená skvěle. Pokud by ale to, co každý týden servíruje, měl být předobraz rodiny nové generace, je s námi amen...

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 28. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  67
 • Trapas
  26
 • Haha
  20
 • Tvl
  18
 • Cože
  14
 • Sladký
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat