Co vám říká SEXTING? Mezi teenagery frčí trend erotických textovek

Možná jste to také někdy udělali a svému partnerovi nebo partnerce zaslali esemesku s dráždivým obsahem. Nebo jste se rovnou vyfotili, ne zrovna úplně oblečení a někomu to poslali. Z erotických snímků se ale časem může stát časovaná bomba. To když je někdo zneužije proti vám. Třeba je pověsí na internet…

Sexting je stále populárnější nejen mezi dospělými, ale i dospívajícími. O těch příjemných okolnostech takového virtuálního chování netřeba diskutovat. Vzrušení, poznávání reakcí druhých a sexuální interakce je zajímavé téma pro všechny věkové kategorie. Ale právě mezi mladistvými se nachází nejvíce riziková skupina.

Z výzkumů několika amerických organizací (jmenujme především statistiky GuardChild) vyplývá, že 70 % chlapců a dívek sdílí citlivý materiál se svým partnerem. Celých 61 % ale přiznává, že alespoň jednou poslalo někomu eroticky laděný obrázek pod nátlakem. Celkově se mluví asi o 40 % nezletilých, kteří mají s podobným textováním zkušenost, ale ve skutečnosti jsou tato čísla nejspíš vyšší.

Odesílání erotického obsahu nebo nahoty je častější u dospívajících dívek než u chlapců. Mezi dívkami ve věkovém rozpětí 13–16 let jde nejméně o 11 %. Na druhou stranu, kluci častěji posílají textové zprávy sexuálně sugestivního charakteru. Celých 15 % mládeže si pak posílá lechtivý materiál s někým, koho nikdy nevidělo!

Další údaj, který stojí za povšimnutí, je množství lidí, kteří nakonec sexuálně citlivá data uvidí. Čísla mluví nekompromisně a 17 % z celkového množství sexterů sdílí obdržené zprávy s ostatními a 55 % z těchto výtečníků dokonce s více osobami najednou. Z toho plyne, jak riziková tato vzrušující zábava je.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 pátek 16. února 2018. Anketa je uzavřena.

  • 10
  • 5
  • 5
  • 4
  • 4
  • 4