Matky z Británie se vztekají nad mikinou: Sexismus, nebo nevinný nápis?

17. května 2017
Sexismus je v dnešní době mocné zaklínadlo. Označit za něj je možné prakticky cokoli, co se nám nelíbí. Nově to tak schytává chlapecká mikina z britského obchodního řetězce Asda. Důvod? Zlý a sexistický nápis!

Zběsilé britské matky si vzaly na paškál dětskou mikinu. Čím se odporná a zlá mikina provinila, že skončila na facebookovém pranýři? Je na ní totiž nápis Boys Will Be Boys“, což by se dalo volně přeložit jako „Kluci jsou kluci“. Co na tomto dozajista objevném prohlášení může někomu vadit?

Matky se na Facebooku pořádně rozohnily. Nejvíce jim vadí, že tato hláška se velmi často používá pro omlouvání špatného chování chlapců s tím, že je daný nešvar přece pro chlapce normální. To je podle nich ale podporuje v tom, aby byli hrubí a bezohlední.

Jistá Debbie Dee z Aberdeenshiru uvedla, že byla nápisem „vyvedena z míry a rozzuřená“. Kromě toho podotkla, že nápis na dětské mikině omlouvá nejen nevhodné chování, ale také šovinismus a sexuální obtěžování! A to není jediný problém nevinného svršku. „Ten nápis předpokládá, že je pohlaví binární. Jenže co když někteří kluci nejsou kluci?“ ptá se rozzuřená paní Dee.

Obchodní řetězec Asda má problém s facebookovými matkami.

Obchodní řetězec Asda má problém s facebookovými matkami.

Přestože facebookové matky, které nemají co lepšího na práci, se pohoršují nad sexismem a rvou si vlasy hrůzou v očekávání Sodomy a Gomory a druhé potopy, většinu lidí mikina vůbec nepohoršila a naopak si klepou na čelo, když vidí, jakou lavinu způsobila.

Zlá mikina pohoršila facebookové matky.

Zlá mikina pohoršila facebookové matky.

„Pokud si někdo myslí, že nápis na mikině způsobí dítěti potíže s chováním, potřebuje se nechat vyšetřit,“ zní tak jeden z mnoha negativních komentářů. A nutno podotknout, že na tom něco bude. Kterého malého chlapce trápí, co má vůbec na sobě, natož aby filozoficky uvažoval nad tím, co nápis na jeho mikině přesně říká? To, aby mikina měla kapuci a byla „cool“, je totiž to jediné, co průměrného malého kluka zajímá.

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:04 čtvrtek 14. září 2017. Anketa je uzavřena.

  • 23
  • 17
  • 12
  • 11
  • 11
  • 10
Komentáře