Kinovýhled: Těchhle 5 říjnových premiér si nesmíte nechat ujít

27. září 2015
Patříte k těm, kteří si ze všeho nejraději zalezou do temného kinosálu, zavrtají se do pohodlné sedačky a hltají každou filmovou novinku? Pak tu pro vás máme 5 říjnových premiér, které byste rozhodně měli vidět.

1.Regression

Španělský režisér Alejandro Amenábar má na kontě mrazivý horor s Nicole Kidman Ti druzí nebo skvělou historickou Agoru. V říjnu jde do kin jeho nový snímek, thriller Regression. Sledujeme detektiva Bruce Kennera. Vyšetřuje případ Johna Graye, který se přizná ke zneužívání své dcery Angely; přesto, že si takový zločin nepamatuje. Kenner postupně rozplétá pavučinu lží a intrik - je možné, že se stal součástí celostátního spiknutí? V hlavní roli uvidíme charismatického Ethana Hawka, roli Angely získala fanoušky Harryho Pottera milovaná Emma Watson.

2.Pan

Pro milovníky dobrodružných fantasy je tu nová adaptace příběhu o Petru Panovi. Tentokrát se do Země Nezemě ale nepodíváme spolu s Wendy a jejími bratry, ale vracíme se na úplný začátek - do chvíle, kdy do fantastického světa pirátů a víl přišel poprvé právě Petr. Režii má na starosti zkušený Joe Wright a k dispozici má celou partu hvězd - ve filmu hrají Hugh Jackman, Amanda Seyfried, Rooney Mara a také modelka Cara Delevingne, která se aktuálně snaží prorazit jako herečka.

3.The Program: Pád legendy

15. října se do našich kin dostane životopisný snímek The Program. Očima sportovního novináře Davida Walshe (Chris O ́Dowd) sledujeme hvězdnou kariéru cyklisty Lance Armstronga (Ben Foster), jeho boj s rakovinou, ale i odhalení dopingového skandálu. Film režíruje Stephen Frears, který točil Královnu, film o životě Alžběty II.

4.Muž na laně

Nový film Roberta Zemeckise vypráví vzrušující a skutečný příběh Philippa Petita (Joseph Gordon-Levitt). Ten chtěl dokázat něco, co nikdo před ním - a kvůli tragédii, teď už také nikdo po něm - přejít na laně obrovskou propast mezi věžemi World Trade Center. A také se mu to povedlo, za pomoci mentora Papa Rudyho (ve filmu Ben Kingsley).

5.Kráska

Pro příznivce alternativní kinematografie je tu rakouský romantický film začínajícího Dominika Hartla Kráska. Sledujeme patnáctiletou Charlotte (Lilian Klebow), která zažívá poprvé v životě drsný střet s realitou - přesto, že vztah svých rodičů považovala za dokonalý, rozvádějí se. Charlotte se musí přestěhovat do cizího města a naučit se přijímat skutečnost navzdory tomu, že se jí nelíbí.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:14 pondělí 25. ledna 2016. Anketa je uzavřena.

  • 10
  • 7
  • 7
  • 6
  • 6
  • 5
Komentáře