Cestující zvraceli a omdlévali! Letadlo přistálo kvůli smraďochovi na palubě

1. června

Letadlo společnosti muselo nouzově přistát. Kvůli smraďochovi na palubě! | foto: De Telegraaf

Na palubě letadla společnosti Transavia se odehrála scéna jako z hořké filmové komedie. K letu ze Španělska do Amsterdamu nastoupil cestující, který obyčejnou cestu proměnil v horor. Smrděl totiž tak, že všichni kolem zvraceli, omdlévali a prchali do jiných částí letadla! Když už zápach, který svědci přirovnávají ke hnijící mrtvole, nevydržel ani pilot, rozhodl se nouzově přistát a smraďocha vysadit. Pikantní na události je, že stejné aerolinky musely z podobného důvodu přistát už jednou, a to jen před pár měsíci.

Měl to být zcela běžný let, cestující se vraceli z dovolené na španělském ostrově Gran Canaria do Amsterdamu. Z depresivních myšlenek na návrat do reality je ovšem vytrhl jeden ze spolucestujících.

Ten totiž smrděl. Ne však jen tak obyčejně. Podle očitých svědků smrděl mnohem víc než měsíc hnijící mrtvola.

„Páchl šíleně. Jakmile se objevil v uličce, lidé začali hledat v taškách kapesníky, které si dávali před ústa,“ popsal jeden z cestujících Piet van Haut pro list De Telegraaf.

Kvůli tomuto muži muselo letadlo společnosti Transavia nouzově přistát.

Kvůli tomuto muži muselo letadlo společnosti Transavia nouzově přistát.

Na palubě letadla nastala doslova apokalypsa. Lidé podle van Hauta zvraceli, omdlévali a utíkali na druhý konec letadla. „Pasažéři z posledních šesti řad utekli dopředu. Posádka vzadu stříkala voňavku, aby ten smrad přebila, nic ale nepomohlo,“ popisuje.

Servírovat jídlo či pití bylo na palubě nemyslitelné. Když už se smrad nedal vydržet, posádka nemytého pasažéra přesunula na záchod. Ani to ale nepomohlo. A tak zakročil pilot.

Jakmile se letadlo z prostoru nad oceánem přesunulo na pevninu, rozhodl se pilot nouzově přistát v portugalském městě Faro. „Dámy a pánové, určitě jste si všimli, že s jedním z cestujících je něco špatně. Vzhledem k ochraně osobních údajů nemohu více zacházet do detailů,“ ohlásil pilot podle van Hauta.

Z cesty v tu chvíli uběhla zhruba polovina. Ve Faru posádka smradlavého pasažéra nemilosrdně vysadila, jenže ani to zprvu nestačilo. Letadlo bylo tak zamořené, že musela zakročit úklidová četa. Do Amsterdamu tak cestující dorazili s dvouhodinovým zpožděním.

Hodně pikantní na celé situaci je, že letadlo aerolinek Transavia muselo na cestě do Amsterdamu nouzově přistát už jednou, a to poměrně nedávno. Tehdy jeden z cestujících zvesela dával volný průchod svojí plynatosti! Dvojici cestujících dokonce namíchl natolik, že ho přímo na palubě prostě ztloukli (psali jsme ZDE).

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 29. září 2018. Anketa je uzavřena.

  • 82
  • 47
  • 25
  • 19
  • 14
  • 10
Komentáře