jít naiDNES.cz

Exkluzivně: Lékař podává stížnost na Primu za Karla z Prostřeno

Karel Ondrka je v průšvihu. | foto: koláž Expres.cz

Karel Ondrka, herec, který se vydával za soutěžícího v pořadu Prostřeno!, který trpí Touretteovým syndromem, teď bude mít pěkně nahnáno, stejně jako stanice Prima. Předseda sdružení Atos, které pečuje o lidi postižené tímto syndromem, podává na Primu oficiální stížnost.

Hrál v Prostřeno! soutěžícího postiženého Touretteovým syndromem, přitom je to herec, který chtěl jen přitáhnout pozornost ke své osobě. Karel Ondrka by měl ale nyní svého „humoru“ hořce litovat, stejně tak jako stanice Prima, která pořad odvysílala.

Podle našich zdrojů přímo z televize Prima produkce věděla, že se jedná o herce a nemoc jen předstírá. Stanice i samotný Karel Ondrka stále tvrdí, že nebyl najatým hercem a že Ondrka touto nemocí trpí.

Tento fakt ovšem Primě neulehčí následnou situaci, kdy sdružení Atos, které pečuje o lidi postižené Touretteovým sydromem, podalo na Primu oficiální stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.

„Stížnost podal předseda našeho sdružení, doktor Fiala, neurolog soukromé klininky INEP (Institut neuropsychiatrické péče),“ poskytla nám oficiální stanovisko Mgr. Pavlína Radová, členka výboru sdružení Atos.

„Další členka výboru, paní Silberová, kontaktovala pana Ondrku, že škodí nejen sdružení Atos, ale i takto nemocným lidem. Na základě jejího dopisu se pan Ondrka situace zalekl a vydal své prohlášení, že by nám měl věnovat sto tisíc korun,“ říká Radová.

Jenže Ondrka sdružení Atos nikdy nekontaktoval a nabídku na sto tisíc korun jim nikdy nedal. A potvrdil nám to samotný předseda sdružení MUDr. Ondřej Fiala, Ph.D., neurolog: Je to krok pana Ondrky, nás nikdo nekontaktoval a ani my nehodláme navázat kontakt s panem Ondrkou,“ potvrdil lékař Expresu svoje stanovisko.


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:07 25. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  762
 • Super
  170
 • Tvl
  109
 • Haha
  96
 • Cože
  76
 • Sladký
  40
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat