Britské hitparády ovládl nejotravnější song historie: Je o... žralokovi!

Baby Shark je neuvěřitelně chytlavá píseň. | foto: Youtube

Britskou hitparádu ovládl zřejmě ten nejhloupější song historie. Píseň o jedné větě se probojovala do žebříčku UK Top 40 mezi Arianu Grande nebo Calvina Harrise. „Baby Shark“ milují děti po celém světě a uznání našel song i u hudebních skladatelů.

Píseň o pár slokách vám uvázne v hlavě především z důvodu chytlavé melodie a znělého popěvku „doo doo, doo doo doo doo“, který následuje po každé primitivní větě. I tak málo stačilo k tomu, aby se song „Baby Shark“ dostal do Top 40 v britské hitparádě, kde válcuje skutečné umělce.

Píseň je přitom na internetu již od roku 2007, virální se však stala až nyní. Video, které je součástí kanálu YouTube Pinkfong, má již více než 1,6 miliardy přehrání, čímž se řadí k nejsledovanějším na internetu.

Píseň je dokonce úspěšnější než I Like It of Cardi B a na internetu koluje plno videí, v nichž na ni lidé tancují nebo ji parodují.

Jin Jin, která napsala několik hitů a spolupracovala například na písni Hold My Hand od Jess Glynne, jež je na soundtracku k filmu Dítě Bridget Jonesové, se o dětské písničce vyjádřila velmi kladně a přiznala, že se jí nechá inspirovat. Melodie a právě ono výše zmíněné „doo doo, doo doo doo doo“ se jí zdají být nadčasové a mezinárodní.

Tak snad tento bizár jednoho dne nebude znít z rádia. Melodie písně je totiž vskutku chytlavá. Naše životy by tak mohly být ve větším ohrožení než na otevřeném moři.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:04 31. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  24
 • Trapas
  14
 • Sladký
  13
 • Cože
  12
 • Super
  10
 • Haha
  9
Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat