10 hi-tech vychytávek budoucnosti, které chcete mít doma

Současné projekty ze serveru Kickstarter.com | foto: Expres.cz

Server Kickstarter je hnízdem talentů a kreativců. Každý zde může pár kliknutími podpořit fantastické (nejen) technologické projekty a zařadit se mezi první majitele vybraných produktů. Vybrali jsme ty nejzajímavější aktuální hi-tech hračky. Tady jsou!

1. Laserová žiletka SKARP

Holicí strojek budoucnosti vás zbaví porostu pomocí malého laseru. SKARP je nejen efektivní, ale také ekologicky šetrný - představte si ty ušetřené hromady tupých, použitých strojků. A navíc... Holit se laserem je přece děsně cool.

Do konce kampaně zbývá 20 dní a holit se SKARPem můžete za 159 dolarů, tedy necelé 4 tisíce korun.

2. PUGZ - nejmenší bezdrátová sluchátka nabíjená přes telefon na světě

Originální mopsí značka vybrala v kampani už přes 17 milionů korun. Přes 5000 lidí oslovila jejich bezdrátová sluchátka, která lze nabíjet přes telefon.

Seberou přitom jen 3 % baterie. Nabíjejí se pomocí magnetického konektoru. Jsou samozřejmě vybavena prvotřídní zvukovou jednotkou a speciální bluetooth technologií pro brilantní přenos zvuku. Své vlastní si můžete pořídit za necelé 3 tisíce korun.

3. RePhone: Sada na vytvoření jednoduchého telefonu

Miniaturní telefon si dokáže během pár minut sestavit každý. Sady jsou k dostání už od 300 korun. Samotný „přístroj“ si pak můžete vytvořit v podstatě z čehokoliv - papír, dřevo, kůže, model z 3D tiskárny, je to jen na vás.

Tvůrci ze Kalifornie vybrali už téměř trojnásobek původně vytyčeného cíle. A do konce kampaně zbývá ještě celý měsíc!

4. SNOOZ: Přístroj pro klidnější usínání a kvalitnější spánek

Elegantní spánkový pomocník vydává uklidňující hučení pomocí zabudovaného ventilátoru. Podle tvůrců vám z ložnice udělá ráj spáčů.

Hučení má údajně zklidňující efekt a má přehlušit rušivé zvukové elementy z okolí. SNOOZ je precizně technicky zpracovaný a dá se ovládat pomocí vlastní aplikace přes chytré zařízení.

Sloužit má také rodičům neúnavných dětí, které se SNOOZem údajně usnou s 25 - 80 % vyšší pravděpodobností. Opravdu všeříkající rozpětí.

5. Pooch Selfie: Příslušenství na selfíčka s domácími mazlíčky

Geniální a přitom tak jednoduché. Pooch selfie je přídavné „zařízení“ k telefonu, která upoutá pozornost vašeho psa. Vy si tak můžete pořídit parádní momentky, zatímco Alík zhypnotizovaně vejrá na míček. Za tři stovky, no nekup to!

6. BATBAND: Sluchátka, která pouštějí hudbu přímo do mozku

Elegantní hypermoderní čelenka vám umožní poslouchat hudbu či telefonovat a zároveň ušima vnímat okolní svět. Zvukové vlny totiž vysílá přímo do středního ucha, vnější ucho tak zůstává nezaměstnané.

Samozřejmostí jsou ovládací panely pro hovory a hudbu na připojeném smartphonu. Doplněk jako ze Star-Treku pořídíte za předprodejovou cenu asi 3500 korun.

7. Dobot: Vlastní programovatelná robotická ruka, kterou jednoduše připojíte do USB

Dobot stojí asi 11 tisíc korun a naprogramovat jej můžete doslova k čemukoliv. Dokáže vařit kafe, kreslit, psát, uchopovat předměty, přesouvat je, zkrátka co si napíšete, to Dobot udělá. To vše po připojení do USB u vás doma na stole.

8. Konečně pořádný kabel pro iPhone

WIK LED Lightning kabel řeší dlouhodobý problém s kabely Applu. Ty se velmi snadno ničí a nic nevydrží. Stojí přitom neskutečně moc peněz.

Tenhle revoluční kabel má odolnou hliníkovou koncovku, dokonce se zabudovanou LED diodou. Takže v noci vždy víte, kde máte telefon. Kabel je navíc plochý, takže se nezamotává. Váš může být za necelých 500 korun.

9. Sensel Morph: Extrémně citlivý kontakt s digitálním světem

Sensel Morph je novou generací počítačových tabletů. Reaguje totiž nejen na prostý pohyb jako takový, ale také na tlak a širokou škálu motorických podnětů.

Pracovat s elektronikou tak umožňuje zcela revolučním způsobem. Ocení jej zejména grafici a hudební umělci. S různými doplňky můžete s Morphem hrát na klavír, malovat obraz nebo hrát videohry.

10. Skreens: „Trošku“ lepší set-top box

Je to jednoduché. Do malé krabičky připojíte všechno, co půjde - televizi, PlayStation, Xbox, počítač nebo třeba Apple TV. A pak už si jen vybíráte, co chcete zrovna na obrazovce mít. Vše prý zaručeně bez zasekávání.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:00 úterý 26. ledna 2016. Anketa je uzavřena.

  • 45
  • 14
  • 13
  • 12
  • 12
  • 10