Další Klusákovo „dítě“: Tvůrci dokumentu lovili muže na smyšlený profil dvanáctileté

Řada dětí a náctiletých tráví na internetu hodiny denně, aniž by se rodiče zajímali o to, co tam jejich ratolesti vlastně dělají a hledají. Na podceňované nebezpečí z toho plynoucí chce upozornit režisérská dvojice Vít Klusák a Barbora Chalupová ve svém dokumentu V síti, v němž využili smyšleného profilu dvanáctileté dívky, na nějž zareagovaly desítky mužů.

Ve studiu vznikly dětské pokojíky pro tři plnoleté herečky, jež díky mladičkému zjevu přesvědčivě mluvily s údajnými „virtuálními predátory“.

Na natáčení dohlíželi odborníci z oblasti psychologie, sexuologie a práva, tvůrci byli ve spojení také s policií, tváře zájemců o seznámení pak budou zčásti rozostřené. Na setkáních falešných školaček s muži je pod dohledem ochranky natáčelo šest skrytých kamer.  

Reakce na uměle vytvořený profil dívky tvůrce dokumentu zaskočila. Muži ji vyzývali k společné masturbaci pomocí videohovoru, posílali fotografie svých genitálií a odkazy na porno nebo se i bez ní uspokojovali před webkamerou.

Proto se nakonec tým rozhodl natočit celovečerní film, jehož vznik má podpořit kampaň na platformě Hithit. „Pokud se nám podaří vybrat cílovou částku, plánujeme i osvětovou kampaň na školách s preventivním programem,“ slíbil Vít Klusák. Zatím však nemají prostředky ani na dokončení.

Naposledy o sobě Vít Klusák, který se již dříve proslavil svými dokumenty Český sen nebo Dělníci bulváru, dal vědět filmem Svět podle Daliborka, kde představil neonacistu Dalibora K. 

Ten se později, po uvedení dokumentu, bránil a poukazoval na manipulaci ze strany režiséra Klusáka. Prý vlastní regulérní hereckou smlouvu a obvinil tvůrce z řady lží.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat