Ředitel královéhradecké školy zrušil zookoutek, čelil osobním útokům

15. srpna 2017
Minulý týden se objevila zpráva o nevhodném prostředí pro zvířata v zookoutku Základní školy Štefánikova v Hradci Králové. Primátor požadoval vysvětlení od školy. Situaci řeší veterinární správa. Ředitel situaci vyřešil zrušením zookoutku. Čelil osobním útokům a výhrůžkám.

Již minulý týden jsme vás informovali o zookoutku na jedné z královéhradeckých škol, kde žila zvířata v nevhodném prostředí. Po odvysílání reportáže televize Prima, kde na to upozornila prostřednictvím videí, které natočila paní Eliška Petráčková, se celou situací začala zabývat Krajská veterinární zpráva.

Primátor kraje Zdeněk Fink požadoval po škole vysvětlení: „Je otázka, zda škola, která se takto zachovala ke svému zookoutku, má nárok na to, aby tam nějaký zookoutek ještě byl,“ uvedl primátor minulý týden.

Současná situace je prý lepší, alespoň se tak dá soudit z vyjádření veterinární zprávy: „Určité známky zlepšení tam již byly, žádné mrtvoly zvířat jsme tam už nenašli,“ uvedl minulý týden šéf Státní veterinární zprávy pro Královéhradecký kraj pan Aleš Hantsch.

Situace došla tak daleko, že ředitel školy Roman Polda čelí osobním útokům, a proto se rozhodl celou situaci vyřešit rázně: „Zookoutek ruším. Prožil jsem týden výhrůžek, nechci se dál zviditelňovat.“ Mimo záznam také uvedl, že zvířata se přesunou k jiným majitelům.

Zvířata v zookoutku umírala.

Zvířata v zookoutku umírala, žila až ve třicetistupňových vedrech.

Tím ovšem situace nekončí. Případem se dále zabývá Krajská veterinární správa a policie, která vyšetřuje možné provinění – týrání zvířat.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:53 13. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

  • 8
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
Komentáře