Základní škola v Hradci Králové možná přijde o zookoutek, týrala zvířata

Zvířata byly ve třicetistupňovém vedru. | foto: FTV Prima

V jedné z královehradeckých škol nalezla paní Eliška Petráčková týraná zvířata, v tamním zookoutku byly podmínky pro ně nevyhovující. Veškeré problémy zdokumentovala a televize Prima na tento popud vše nahlásila patřičným orgánům. Primátor bude chtít po škole vysvětlení.

Minulý týden, když paní Petráčková viděla uhynulá zvířata v kotcích a klecích, zvířata, která byla podvyživená, ležící v třicetistupňových vedrech, rozhodla se jednat: „Cítila jsem nesnesitelný smrad. Ani se to nedalo popsat. Křečci, kteří měli v domečku mrtvého kamaráda, ušlapaná mláďata morčat,“ popisuje situaci Eliška Petráčková.Celou situaci již prověřila také Krajská veterinární správa a vydala k tomu následující vyjádření: „Pokus o první kontrolu byl proveden ihned po nahlášení vámi (nahlášení od FTV Prima, pozn. redakce). Ta osoba odpovědná, která se o tam o ta zvířata stará, již zareagovala. To znamená, že určité známky zlepšení tam již byly. Žádné mrtvoly zvířat jsme tam nenašli.“

Primátor Hradce Králové Zdeněk Fink taktéž potvrdil, že se již nějaká náprava ohledně zookoutku na škole odehrála. Vysvětlení po vedení školy ovšem bude i nadále požadovat.

„Na základě reportáže se už náprava odehrála o víkendu a pokračuje se v práci. Je otázka, zda škola, která se takto zachovala ke svému zookoutku, má nárok, aby tam nějaký zookoutek ještě byl,“ pochybuje primátor.

Primátor Zdeněk Fink bude chtít po škole vyjádření.

Primátor Zdeněk Fink bude chtít po škole vyjádření.

Zda zookoutek ve škole, která se takto chová ke svým zvířatům, zůstane, se ukáže v následujících dnech a týdnech. Média v tuto chvíli do školy vpuštěna nebyla.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:52 7. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  13
 • Trapas
  9
 • Tvl
  8
 • Cože
  5
 • Sladký
  4
 • Haha
  3


Komentáře