jít naiDNES.cz

Od rána 4 jehly! Měšťáci řeší feťáky a prostitutky 50 metrů od budovy soudu

Ví o tom snad každý, kdo někdy šel v noci nebo ráno po Karlově náměstí. Vidět dealery drog, prostitutky nebo přímo narkomany, kteří si dávají dávku, je bohužel všední věc. My jsme navštívili spodní část Karlova náměstí, jen pár metrů od historické budovy městského soudu, v devět hodin ráno a byli jsme svědky toho, jak policisté nachytali dealera s narkomankou, která si právě aplikovala drogu. V krátkém rozhovoru nám strážníci následně sdělili, že toho rána to rozhodně není jejich první případ. Horší je to prý v noci.

Bylo devět hodin ráno a ve spodní části Karlova náměstí se pomalu začalo objevovat více a více turistů. V parku u Novoměstské radnice u pomníku Vítězslava Hálka, což je asi padesát metrů od budovy Městského soudu v Praze, se přímo u památníku musela skupinka vyděšených japonských turistů dívat na to, jak si zde narkomani aplikují drogy.

Dvě osoby si skrz injekční stříkačku dopřávaly drogové dostaveníčko. To zpozorovali dva strážníci městské policie, kteří okamžitě zasáhli a situaci začali řešit. „My bohužel nemáme tu pravomoc udělat víc než je vykázat a zničit nebezpečné injekční jehly,“ řekl nám v krátkém rozhovoru jeden ze strážníků.

Dealer se následně vydal naším směrem, a když viděl, že situaci dokumentujeme, začal vyhrožovat a poté, co jsme pohrozili přivoláním strážníků, ustoupil a vrátil se ke své „zákaznici“.

Přijďte sem po půlnoci

Člověk si může myslet, že šlo takhle brzo ráno o ojedinělý případ. „Od osmi ráno jsme tu sebrali už čtyři stříkačky, pokaždé to byla podobná situace,“ doplnil příslušník městské policie.

Bohužel se jedná o normální jev ranního života na Karlově náměstí, jsou ovšem i časy, které jsou ještě rizikovější. „Pokud chcete něco vidět, přijďte sem natáčet mezi půlnocí a pátou ráno, to něco uvidíte,“ uvedl dál strážník.

Primátor Prahy Zdeněk Hřib měl podle serveru ParlamentníListy.cz nedávno jednomu z Pražanů říct, že neví o tom, že se v centru Prahy vyskytují dealeři. 

Informace od místních strážníků, kteří se s dealery a narkomany musí vypořádávat každý den, ale mluví jinak. V centru Prahy se to bohužel normálně děje.

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat