Británie odhalila mezi uprchlíky teroristu. Nemůže být vyhoštěn ani jmenován

 •   15:44
 • diskuse

Britská tajná služba mezi uprchlíky odhalila islámského teroristu, který plánoval útoky na britské cíle. Kvůli jeho mezinárodněprávní ochraně ale nemůže být vyhoštěn a zakázané je i zveřejnit jeho jméno a podobu. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Britské tajné službě se mezi uprchlíky, kteří přišli do země, podařilo odhalit muže, který byl usvědčen z napojení na islámské teroristy. Radost z dobře odvedené práce zpravodajců kazí skutečnost, že díky absurdnímu nastavení zákonů jsou na teroristu britské úřady krátké. Kvůli mezinárodní ochraně uprchlíků nemůže být ani vyhoštěn, ani nemůže být zveřejněna jeho podoba a jméno.

Velká Británie se v rámci boje s terorismem ocitla v patové situaci. Mezi uprchlíky se příslušníkům tajné služby podařilo odhalit muže, který byl usvědčen s napojení na islámské teroristy a plánoval teroristické útoky na britské cíle. Absurdní zákony ale Britům znemožňují s teroristou cokoliv udělat.Muž, který je podle vyšetřování ukázkovým případem spící buňky ISIS vyčkávající na pokyn udeřit, si sestavoval seznam barů a hudebních klubů, kde by mohl zaútočit. Na internetu zjišťoval, jak nejlépe opatřit zbraně a výbušniny a vše konzultoval s teroristy v Sýrii. Díky statusu uprchlíka ale spadá pod zvláštní režim mezinárodní ochrany a tak jsou britské úřady vůči němu praktiky bezmocné.

Deportovat teroristu do jeho rodného Jordánska není možné, neboť mu byl v Evropě přiznán azyl pro obavy z toho, že by v domovské zemi mohl čelit pronásledování a byl ohrožen na životě. Jeho právníkům se podařilo dosáhnout i předběžného opatření, které médiím zakazuje zveřejnit teroristovo jméno a podobu, jelikož by se jednalo o zásah do jeho soukromí.

Identita muže, který několikrát zfalšoval své doklady a na smyšlená jména si zřizoval bankovní účty, pronajímal nemovitosti nebo nakupoval na internetu, nemůže být prozrazena. Jediným dopadem jeho usvědčení z podpory terorismu se stala skutečnost, že každého půl roku musí žádat o nové povolení k pobytu.

Dokud se mu ale bude dařit prokazovat, že mu v rodné zemi hrozí nebezpečí, nemůže mu Velká Británie toto povolení odepřít.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:44 10. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  52
 • Super
  20
 • Trapas
  17
 • Cože
  16
 • Haha
  15
 • Sladký
  14


Komentáře