Svátky klidu a míru? Opevněný vánoční strom v Praze budí velké rozpaky!

Symbol Vánoc obehnaný bezpečnostními zábranami je něco, na co se v centru Prahy špatně zvyká. A navíc vzbuzuje spoustu oprávněných otázek. Vždyť prý žijeme v jedné z nejbezpečnějších zemí Evropské unie, hrozí nám něco? Nebo jsou železné konstrukce nevkusně instalovány kvůli návštěvníkům vánočních trhů? Je u nás tedy bezpečno, nebo ne?

Veřejnost po půl roce tak nějak přijala instalaci betonových bloků se zábradlím při ústí na Staroměstské náměstí z Pařížské ulice. Rozhodnutí pražského Magistrátu doslova opevnit tradiční vánoční strom je však přinejmenším ohyzdné.V horším případě to zavání buď zamlčováním nějakých bezpečnostních rizik, nebo malou domů pro majitele zábran, který od úřadu vyinkasuje slušnou sumičku.

Žádné migranty z Afriky či Blízkého východu přidělené Evropskou komisí tady oficiálně nemáme. O islamistech v Praze či jinde po Čechách a Moravě nikde ani stopy. Je ale pravda, že v centru hlavního města je výrazně více Arabů, než jsme byli v minulosti zvyklí, stačí se projít například v okolí obchodního domu na náměstí Republiky.

Takže kvůli nim?

Ocelové zátarasy v sousedství jesliček působí strašidelně, jako celé to strašení občanů možnou teroristickou hrozbou. Pokud by tady byla, stejně ji pár statických bloků a zábran nezastaví.

Výsledkem je pouze pachuť neopodstatněného strachu, kterou nám vnucuje jistá část politiků a komunálních úředníků.

Fotogalerie

Komentáře