„Bohatým beru a na chudý se*u,“ řekl Topolánkův syn. A taťka vysvětlil proč

Mirek Topolánek pokračuje ve své kampani a protentokrát zakotvil na TV Barrandov v jednom z pořadů jejího šéfa Jaromíra Soukupa. Ten se netají tím, že jeho Duel je nejlepším politickým pořadem. Prezidentský kandidát toho využil vrchovatou měrou, když promluvil na oblíbená témata Miloš Zeman, Tomio Okamura, Andrej Babiš, Jiří Drahoš či uprchlíci. A došlo i na chvilku poezie s Topolánkovým synem…

Mirek Topolánek se raduje, že prý jeho odpůrců ubývá a lidé na venkově si ho váží, protože je pořádný chlap. Na tomto statusu si zakládal vždy. „Ti lidé mi říkají, konečně mám koho volit. Konečně přišel někdo, kdo má trochu sílu,“ říkají mu prý lidé na vsích.

Horší je to s pražskou kavárnou: „Pro tu kavárnu je to trochu složitější. Oni už zapomněli, jakou reálnou politiku jsem dělal. Musím říct, že málokdo má v České republice takové zkušenosti, jako mám já,“ vyprsil se prezidentský kandidát.

A na své nesporné kvality nezapomněl upozornit, ani když komentoval protikandidáta Jiřího Drahoše: „Zeptejte se ho, proč si hraje na chlapáka. Když jím není. To mu asi poradili ti poradci, aby poukázal na ty ruské tajné služby, jak nám ovlivňují prezidentskou volbu. On se snaží ukázat, že je chlapák, ale není. On je slušný člověk, on má dobrý životopis, ale aby člověk mohl být dobrým prezidentem, musíte mít znalost.“

Když došlo na migrační krizi, opakoval Topolánek již mnohokrát omleté teze. „My musíme přijmout uprchlíky z válečných oblastí. Problém je, že tito lidé sem nechodí, protože máme nižší sociální dávky. Druhý problém je, že mi potřebujeme asi sto tisíc pracovníků, a pokud sem přijde někdo, kdo bude chtít pracovat, tak já říkám, vítejte,“ definoval svůj názor Topolánek s tím, že na hranicích stojí šest milionů uprchlíků ze subsaharské Afriky a Evropa polovinu tamního obyvatelstva pojmout nemůže.

Vrcholem vystoupení byla citace z tvorby Topolánkova pětadvacetiletého syna Tomáše, který se svého času ohradil, že ho nebaví být povoláním syn. „Vypadá jako bankéř a je až moc vážný,“ řekl o něm jeho otec a citoval útržek z jeho rané tvorby, kdy mu prý bylo pouhých třináct let. „Bohatým beru a na chudý se*u,“ napsal syn politika v pubertě, ale nehodnotil prý svého otce, ale předsedu vlády a sociální demokracie Jiřího Paroubka.

V pořadu se dostalo i na Miloše Zemana či Andreje Babiše. Zatímco u prvně jmenovaného Topolánkovi uniká, proč vůbec ještě kandiduje na prezidenta a jeví se mu to jako nevhodné, s Andrejem Babišem prý kdysi řešil byznys a dokonce si tykali. Až do chvíle, kdy ho předseda ANO označil za typického představitele mafiánských praktik.

Zřejmě i proto se mu to kandidát na hlavu státu pokusil vrátit i u Soukupa. „Já musím Andreji Babišovi poděkovat za jednu věc. Tím, že vstoupil do politiky, umenšil to korupční prostředí, protože on už sedí ve vládě a už nikoho nemusí korumpovat,“ rozesmál se Mirek Topolánek.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:33 14. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  286
 • Super
  32
 • Tvl
  29
 • Haha
  24
 • Sladký
  17
 • Cože
  14
Komentáře