Těžař kácel stromy načerno, způsobil škodu za víc než milion korun

Do své kapsy přispíval těžař, který profitoval z kradeného dřeva. Škodu, kterou napáchal, policie vyčíslila na více než milion korun.

Pětačtyřicetiletý muž ze Sokolovska nechal jako těžař dřeva neoprávněně vykácet 269 kusů vzrostlých stromů na Karlovarsku. Vytěžené dřevo následně prodal. Tímto způsobil škodu za více než 170 000 korun.Ještě větší škodu ale napáchal na životním prostředí. „Nepovolenou těžbou způsobil dočasné a lokální poškození životního prostředí, narušením ekologické stability biotopů byl zpomalen jejich vývoj, čímž na základě znaleckého posudku způsobil škodu přes 1 030 000 korun,“ uvedl krajský policejní mluvčí Daniel Dvořák.

Krádež a poškození a ohrožení životního prostředí ale nebyly jedinými mužovými prohřešky. Dopustil se i nebezpečného vyhrožování, když posílal výhrůžné SMS zprávy a telefonoval muži, který po něm převzal práci v lese. Ten pak raději s prací v lese skončil.

„Pětačtyřicetiletý muž je stíhán na svobodě. V případě prokázání viny mu hrozí až pět let vězení,“ doplnil k případu mluvčí.

Komentáře

Expres.cz