jít naiDNES.cz

Jiří Pomeje po ztrátě hlasivek: Abych uživil rodinu, musím točit zmrzlinu!

Po náročné onkologické operaci hrtanu, během níž mu lékaři voperovali takzvaného slavíka, se Jiří Pomeje uzavřel za hradbou mlčení. Nyní ale udělal výjimku a pořadu Telebrity internetové televize Playtvak.cz poskytl exkluzivní rozhovor. A v něm přiznal, jaké má plány do budoucna. Ačkoliv ještě před několika týdny tvrdil, že chce umřít, dneska je vše jinak. Má znovu chuť do života a svou rodinu chce uživit točením zmrzliny!

Jiří Pomeje nezná nic jiného než showbyznys. Třiapadesátiletý zkrachovalý producent se v něm pohybuje od svého mládí a jako absolvent DAMU se nikdy neživil jinak. Zahrál si v několika desítkách filmů a díky svému chrapláku se stal nejangažovanějším dabérem u nás. Svůj hlas propůjčil například Jeanu-Claudu van Dammovi. S tím je ale konec. Kvůli rakovině hrtanu nepřišel Jiří Pomeje jenom o svou rodinu, ale i o pracovní nástroj. Nyní živoří a je odkázaný na pomoc přátel.

„Vůbec nevím, co budu dělat. To je to nejtěžší. Moc se toho dělat nedá. Ještě jsem člověk, který neumí moc na mailu a na internetu. Musím se učit,“ přiznal se ve velmi emotivním rozhovoru Pomeje s tím, že jeho velkým snem je vrátit se k filmu.

„Být v showbyznysu jako producent, to je můj sen. Já na to herectví moc nedám. Teď mám pět dní v jednom seriálu, ale tam nemluvím. Možná bude chraptět. Byl to pro mě takový dárek,“ prozradil. Podle našich informací by se měl objevit v chystaném šestnáctidílném seriálu Kameňák, který produkuje jeho životní parťák Pavel Pásek.

A právě na Páska se hodně spoléhá: „Pavel mi dává bydlení a snaží se mi dát práci. Sám jsem si ale vymyslel práci, protože nechci být doma o samotě. Vymyslel jsem si, že bych letošní léto mohl prodávat zmrzlinu. Zatím řešíme lokalitu, kde bych tu zmrzlinu točil.“

Prý nic jiného dělat nemůže.

„Svou profesi dělat nemůžu a taky nemůžu sedět doma a čekat, jestli mi někdo půjčí nebo dá peníze. Pro mě je nejdůležitější, že dcera a manželka jsou zdravé a vycházíme spolu dobře,“ říká Jirka.

Již také zažádal o invalidní důchod. Nepředpokládá ale, že by ho právě ten uživil: „I když jsem přišel o profesi, nemám právo na plný invalidní důchod, protože se o sebe můžu postarat. Myslím si, že mi spočítají tři až pět tisíc korun,“ odhaduje Pomeje a podle jeho slov jde hlavně o to, aby pomohl své rodině.

Bývalý producent dokonce promluvil o svých dluzích. Ačkoliv na něj již není uvalen konkurz, přiznal, že čistý stále není. „Jsou tam nějaké exekuce,“ uzavřel.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 pátek 12. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  52
 • Super
  24
 • Tvl
  22
 • Haha
  18
 • Cože
  14
 • Sladký
  8
Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat