jít naiDNES.cz

Jiří Pomeje po ztrátě hlasivek: Abych uživil rodinu, musím točit zmrzlinu!

Po náročné onkologické operaci hrtanu, během níž mu lékaři voperovali takzvaného slavíka, se Jiří Pomeje uzavřel za hradbou mlčení. Nyní ale udělal výjimku a pořadu Telebrity internetové televize Playtvak.cz poskytl exkluzivní rozhovor. A v něm přiznal, jaké má plány do budoucna. Ačkoliv ještě před několika týdny tvrdil, že chce umřít, dneska je vše jinak. Má znovu chuť do života a svou rodinu chce uživit točením zmrzliny!

Jiří Pomeje nezná nic jiného než showbyznys. Třiapadesátiletý zkrachovalý producent se v něm pohybuje od svého mládí a jako absolvent DAMU se nikdy neživil jinak. Zahrál si v několika desítkách filmů a díky svému chrapláku se stal nejangažovanějším dabérem u nás. Svůj hlas propůjčil například Jeanu-Claudu Van Dammovi. S tím je ale konec. Kvůli rakovině hrtanu nepřišel Jiří Pomeje jenom o svou rodinu, ale i o pracovní nástroj. Nyní živoří a je odkázaný na pomoc přátel.

„Vůbec nevím, co budu dělat. To je to nejtěžší. Moc se toho dělat nedá. Ještě jsem člověk, který neumí moc na mailu a na internetu. Musím se učit,“ přiznal se ve velmi emotivním rozhovoru Pomeje s tím, že jeho velkým snem je vrátit se k filmu.

„Být v showbyznysu jako producent, to je můj sen. Já na to herectví moc nedám. Teď mám pět dní v jednom seriálu, ale tam nemluvím. Možná bude chraptět. Byl to pro mě takový dárek,“ prozradil. Podle našich informací by se měl objevit v chystaném šestnáctidílném seriálu Kameňák, který produkuje jeho životní parťák Pavel Pásek.

A právě na Páska se hodně spoléhá: „Pavel mi dává bydlení a snaží se mi dát práci. Sám jsem si ale vymyslel práci, protože nechci být doma o samotě. Vymyslel jsem si, že bych letošní léto mohl prodávat zmrzlinu. Zatím řešíme lokalitu, kde bych tu zmrzlinu točil.“

Prý nic jiného dělat nemůže.

„Svou profesi dělat nemůžu a taky nemůžu sedět doma a čekat, jestli mi někdo půjčí nebo dá peníze. Pro mě je nejdůležitější, že dcera a manželka jsou zdravé a vycházíme spolu dobře,“ říká Jirka.

Již také zažádal o invalidní důchod. Nepředpokládá ale, že by ho právě ten uživil: „I když jsem přišel o profesi, nemám právo na plný invalidní důchod, protože se o sebe můžu postarat. Myslím si, že mi spočítají tři až pět tisíc korun,“ odhaduje Pomeje a podle jeho slov jde hlavně o to, aby pomohl své rodině.

Bývalý producent dokonce promluvil o svých dluzích. Ačkoliv na něj již není uvalen konkurz, přiznal, že čistý stále není. „Jsou tam nějaké exekuce,“ uzavřel.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 12. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  52
 • Super
  24
 • Tvl
  22
 • Haha
  18
 • Cože
  14
 • Sladký
  8
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat