Smrt lyžaře a trenéra Kovára: Zemřel šťastný, popsala partnerka. Budou ale komplikace s pohřbem

9. února
Minulé úterý náhle zemřel Vladimír Kovár (†42), bývalý slovenský lyžař, který poslední roky trénoval české juniory. „Odešel příliš brzy, ale šťastný,“ svěřila se na sociální síti jeho životní láska a trojnásobná účastnice olympijských her Petra Zakouřilová (42), která byla s Vladimírem do poslední chvíle. Úspěšná sjezdařka nyní řeší komplikace s pohřbem svého partnera.

Bývalý slovenský reprezentant v alpském lyžování a později trenér Vladimír Kovár, který v minulosti koučoval například hvězdnou závodnici Veroniku Velez Zuzulovou, zemřel minulé úterý. Příčinou úmrtí byl srdeční kolaps, podle serveru Olympic.sk měl Kovár dlouhodobé problémy s krevním tlakem, které zdědil po svém otci. Ten také zemřel mladý.

„Lásko, ty víš, že jsi byl můj pan Božský. Díky tobě jsem prožila ty nejkrásnější chvíle v životě. Měli jsme spoustu plánů, jen nám nebylo dopřáno je uskutečnit. Byl jsi ten nejlepší muž, kamarád a táta nejbáječnější Laury. Navždy zůstaneš v mém srdci,“ napsala na Facebooku Petra Zakouřilová, která se dočkala stovek kondolencí od Vladimírových přátel.

„Odešel příliš brzy, ale šťastný,“ odpověděla jedné z kamarádek Petra. 

„Byli jsme neskutečně šťastní, Vlado byl totiž neobyčejný člověk,“ dodává sjezdařka, která nyní řeší komplikace s pohřbem svého partnera.

Vladimír Kovár se svou životní láskou.

Vladimír Kovár se svou životní láskou

Komplikace s pohřbem

Kvůli koronavirové pandemii a přísným opatřením nyní hrozí, že se s Kovárem nebudou moci rozloučit nejbližší přátelé, ale také někteří rodinní příslušníci. 

I když Kovár bydlel poslední roky života v České republice, konkrétně poblíž Liberce, měl by se obřad uskutečnit na Slovensku. Tam podle vládních nařízení ale může být na pohřbu maximálně šest lidí. Těch, kteří by chtěli skvělému sportovci a dobrému kamarádovi říci poslední sbohem, je ale podstatně více.

„Opustil nás skvělý trenér, srdcař, vynikající motivátor, ale hlavně slušný a přátelský člověk. Upřímnou soustrast přítelkyni Petře a celé jeho rodině. Vlado, děkujeme ti za skvělou a inspirující spolupráci,“ uvedl v tiskové zprávě předseda úseku alpských disciplín Ladislav Forejtek.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Komentáře