Exsparťan Zelenka: Snad nedopadnu jako Řepka! S Erbovou si nas*al do bot

S Erbovou si Řepka nas*al do bot, říká Zelenka. | foto: Koláž Expresu

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka (45) vyfasoval patnáct měsíců ve věznici s ostrahou za zpronevěru a podvodné jednání při prodeji luxusního mercedesu. Nad tím, jak kdysi slavný sportovec dopadl, kroutí hlavou mnozí. Patří k nim i bývalý fotbalista Lukáš Zelenka (39), který Expresu poskytl exkluzivní rozhovor, v němž nastínil, že podle něj všechny problémy Tomáše Řepky začaly u jeho druhé ženy Vlaďky Erbové (37).

Na první pohled to možná nevypadá, ale Lukáš Zelenka a Tomáš Řepka mají mnoho společného. Oba dva hráli za Spartu, oba nastupovali za národní tým a oba také zažívají na svou kůži, jak těžký je život pro profesionálního sportovce, když nadobro sekne s kariérou.

„Já to sám dobře znám. Teď se rozvádím se ženou. Ta na mě posílá policii kvůli jedné facce,“ svěřil se nám Zelenka a připomněl nedávnou událost, kdy dal v afektu facku své manželce. „Snad nedopadnu jako Řepka,“ dodal s nadsázkou „Zelí“.

Poté ale Zelenka zvážněl. 

„Jestli opravdu prodával auto, které nebylo jeho, tak je to drzost a nechápu to,“ řekl Lukáš, podle něhož Řepka udělal v minulosti velkou chybu, když si začal se svou druhou manželkou Vlaďkou Erbovou.

„S Erbovou si vyloženě nas*al do bot. Já o ní něco málo vím, nechci to ventilovat ven, aby se to neobrátilo proti mně, ale vím, co je zač,“ nastínil původ Řepkových problémů Zelenka.

Řepka a Erbová se rozcházejí po dvou letech.

Řepka a Erbová v dobách, kdy vypadali zamilovaně a šťastně.

Rozsudek zatím není pravomocný, lze se proti němu tedy odvolat. Řepkův advokát se domáhal zproštění viny. Pokud ale Řepka půjde skutečně bručet, pak ho Zelenka zcela jistě v kriminálu nenavštíví.

„Nešel bych ho navštívit do vězení. Vždyť se ani tolik neznáme. Ve Spartě jsme se minuli a potkali jsme se jen párkrát,“ dodal Zelenka, který také popsal, jak sám bojuje s těžkým obdobím po profesionální kariéře.

„Kvůli problémům s manželkou jsem přišel o práci experta v České televizi. Práci žádnou jinou teď nemám, trénuji alespoň kluky na Meteoru. Na jídlo a na pití je,“ řekl se smíchem bývalý středopolař, jenž byl kdysi považován za velký talent českého fotbalu. 

V mládí býval Zelenka často přirovnáván k Tomáši Rosickému (38), současnému sportovnímu řediteli pražské Sparty. 

To, kam to oba dva dotáhli, ale nelze porovnávat. Zatímco Rosický udělal kariéru, kterou by mu leckdo mohl závidět, Zelenka měl rozhodně na víc než na angažmá v Turecku a Belgii.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 pátek 7. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  58
 • Haha
  45
 • Trapas
  43
 • Tvl
  21
 • Cože
  19
 • Sladký
  15
Komentáře

Mohlo by vás zajímat