Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Strýcová se rozešla s Kotyzou a myslí na důchod. Upřednostňuje milence před kariérou?

  Úterní ráno zahájila tenistka Barbora Strýcová hodně emotivní zprávou. Ukončila nesmírně úspěšnou spolupráci s trenérem Davidem Kotyzou, ten přitom plánoval být s tenistkou až do konce její kariéry. Tenistka v rozloučení s trenérem uvedla, že její důchod už se blíží a nechce ho proto u sebe sobecky držet. Strýcová, zdá se, už spíše plánuje svůj společný osud s partnerem Petrem Matějčkem než boje o největší tenisové mety.

  Podle mnohých má za sebou životní sezonu. Ve 33 letech získala titul ve Wimbledonu s parťačkou Sie Šu-wej v deblu a v singlu dokráčela do semifinále. Přepsala tedy vlastní kariérní maxima.

  „S Davidem jsme si před dvěma lety stanovili cíle. Říkala jsem tomu spíše ‚reálné tenisové sny‘. A i když je samozřejmě vždycky prostor, aby bylo lépe, všechny velké cíle, kterých jsem pod Davidovým vedením chtěla dosáhnout, se povedly. Třeba letos jsme vše směřovali k Wimbledonu a byl to můj nejkrásnější turnaj v životě,“ uvedla Barbora Strýcová.

  David Kotyza se ke konci spolupráce rovněž vyjádřil a evidentně přijal vše pozitivně a s nadhledem.

  „Jako student vysoké školy jsem vypracoval diplomovou práci na téma energetický průmysl v ČR se zaměřením na nové zdroje. To jsem netušil, že budu pracovat s dívkou, která v sobě nosí ten nejvýkonnější jaderný reaktor rok výroby 1986. Pravda, někdy jsme se potýkali s přerušením chlazení, o to větší výzva to byla pro jeho obsluhu,“ připomněl Kotyza občasné problémy Strýcové s kontrolou emocí, kdy byla tenistka schopná ulevit si na kurtu pořádně peprnými výrazy.

  Minulý rok přitom David Kotyza mluvil o tom, že zůstane v pozici trenéra, dokud si to bude Barbora Strýcová přát.

  „Nikdo neví, jak dlouho ještě bude Bára hrát. Když jsme se tu o tom bavili, slíbil jsem jí, že jestliže bude chtít, zůstanu s ní, dokud bude pinkat,“ prohlásil Kotyza v minulosti pro iDNES.cz.

  Barbora Strýcová je stále po uši zamilovaná do svého přítele Petra Matějčka.

  Strýcová už si tedy evidentně svůj tenisový sen splnila vítězstvím ve Wimbledonu a nyní se její priority mění. Ukončení úspěšné spolupráce je toho jasným důkazem.

  Turnajů v programu Barbory Strýcové ubude a namísto nekonečného cestování po celém světě bude mít více času na Petra Matějčka, bývalého šéfredaktora časopisu Elle. Že je tenistka do novináře stále zamilovaná až po uši, dokazuje pravidelně na sociálních sítích.

  Řada fanoušků emotivní tenistky vycítila, že se blíží konec jedné velmi bohaté kariéry. Strýcová ovšem obavy mírní a jednomu ze svých fanoušků přímo sdělila: „Nekončím.“ 

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 12:51 středa 18. března 2020. Anketa je uzavřena.

  • Super
   57
  • Trapas
   49
  • Sladký
   45
  • Haha
   44
  • Tvl
   43
  • Cože
   42
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...