Spartě ukradli gól: Zářez ve stylu Berbrových rozhodčích?

David Lafata se diví. Proč sudí neuznal gól? | foto: iDNES.cz

Byl to zářez ve stylu Berbrovy české armády rozhodčích. Chorvat Strahonja obral fotbalovou Spartu o dva body, v zápase Evropské ligy v řeckém Tripolisu nesmyslně neuznal kapitánu Lafatovi vítězný gól. Proto duel skončil 1:1.

Ano, kontakt tam byl, dalo by se říct společně s průšvihářem Davidem Limberským. Nakonec ho ukázal i zpomalený záběr. Ale faul Ladislava Krejčího na gólmana Tripolisu? Ani náhodou, rozhodčí si ho vymyslel a neuznal následný gól mága pohybu v pokutovém území Davida Lafaty. Branka by to byla dozajista vítězná, hrálo se totiž nastavení druhého poločasu.

Zdeněk Ščasný dobře zná řecké prostředí. Přesto byl velmi naštvaný.

A proto Sparta přišla v úvodním zápase základní skupiny Evropské ligy o dva body, z Řecka veze pouze jeden za remízu. „Byla to krádež,“ neváhal drsně nazvat sudího výkon trenér letenského týmu Zdeněk Ščasný.

Navíc neplatil ani další Lafatův zásah z prvního poločasu, ten rozhodčí zastavili kvůli pochybnému ofsajdu.

Ščasný však po zápase přiznal, že něco podobného čekal. Řecké reálie má velmi dobře zmáknuté. Vládne totiž místní řečí, v zemi dlouhá léta hrál i trénoval. Vedl dokonce nejslavnější klubu Panathinaikos Athény. „Moji přátelé mě upozorňovali, co se může stát,“ netajil po remíze, již označil jako ztrátu. „Tohle je ostuda fotbalu, rozhodčí to dělal vědomě, od začátku věděl, co dělá,“ dodal v rozhovoru pro iDnes.

Chorvatský arbitr však nebyl jedinou příčinou neúspěchu. Tím byla také defenzivní hra Sparty, již opět – vlastně už tradičně v této sezoně – ochránil od prohry brankář David Bičík. „Vstupy do obou poločasů jsme měli katastrofální. Budu k hráčům kritický,“ řekl kouč.