jít naiDNES.cz

Kvitovou pronásleduje šok z napadení: Bojím se jít nakoupit, selfie s muži jsou náročná

Petra Kvitová se s napadením vyrovnává špatně. | foto: Profimedia.cz

Prošla si hororem, se kterým se každá žena vyrovnává těžce. Petru Kvitovou přepadl v jejím prostějovském bytě maskovaný útočník, vážně ji pořezal na ruce a ještě ji oloupil o peníze. Situace je pro ni o to horší, že jde o populární tenistku, která na sebe poutá pozornost a každý se s ní chce fotit. „Bojuju s tím, bojím se jít sama na nákup a selfíčka jsou pro mě psychicky náročná,“ popisuje Kvitová.

Ačkoliv od osudného dne uběhly už více než dva roky, tenistka Petra Kvitová se psychického bloku jen tak nezbaví. Tím spíš, že je v plném proudu soud, který její přepadení projednává. A ještě nějakou dobu nejspíš v plném proudu bude.

Přitom Kvitová by nejraději celou záležitost hodila konečně za hlavu. Dokonce se zbavuje i bytu, kde k celé události došlo. Jak ale říká, psychického bloku, který ji limituje i v běžném životě, se jen tak nezbaví.

„Hodně s tím bojuju. Bojím se jít sama na nákup, takže jsem radši, když jde někdo se mnou. Pokud ne, skočím jen do nejbližšího obchodu a koupím jen to nejnutnější. Každopádně večer nechodím nikdy nikam sama,“ popsala nejlepší česká tenistka v rozhovoru pro iRozhlas.cz.

Petra Kvitová u soudu.

Petra Kvitová u soudu

To navíc není vše, velký problém jí dělá i věc, se kterou se sportovní hvězda setkává několikrát za den. Řeč je o focení selfíček s fanoušky, kdy se s úplně cizími lidmi dostává do velmi úzkého kontaktu.

„Ta selfíčka jsou pro mě psychicky hodně náročná. Zvlášť když se mě někdo dotýká, tím spíš, když je to třeba chlap. V takovém případě se raději podepisuju. Ten distanc je tam větší. Ale fotky s dětmi mi vůbec nevadí a spíš mě to potěší,“ popisuje Kvitová.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:13 2. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  19
 • Haha
  15
 • Trapas
  15
 • Cože
  13
 • Tvl
  13
 • Sladký
  12
Komentáře

Mohlo by vás zajímat