Australian Open? Spíš je to Czech Open a nejen díky Kvitové. Kdo další válí v Austrálii?

Na letošním Australian Open se českým tenistům a tenistkám daří více než dobře. O Karolíně Plíškové s Petrou Kvitovou se toho v posledních dnech (po právu) napsalo a namluvilo dost. Pojďme se ale zaměřit i na úspěchy dalších našich hvězd. Věděli jste například, že do finále se probojovali také dva naši talentovaní teenageři?

Letošní Australian Open je bezesporu obřím úspěchem pro český tenis. Nejenže se do finále probojovala Petra Kvitová, za zmínku ale stojí i úspěchy ostatních.

Jen tak se nezapomene na fenomenální výkon Karolíny Plíškové, která ve čtvrtfinále zvrátila zápas proti Američance Sereně Williamsové a postoupila tak do semifinále. Zde už ale nestačila na Japonku Naomi Ósakaovou. Pokud by ji porazila, byli bychom o víkendu svědky českého finále v Austrálii.

Až v semifinále skončil pár Strýcová–Vondroušová, kde jejich překvapivou jízdu zastavila australsko-čínská dvojice Samantha Stosurová – Čang Šuaj.

Barbora Strýcová(vlevo) a Markéta Vondroušová (vpravo)

Barbora Strýcová (vlevo) a Markéta Vondroušová (vpravo)

Do čtvrtfinále to dotáhla Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou. Druhá jmenovaná má dokonce podobně jako Kvitová šanci na celkové vítězství.

Barbora Krejčíková (vlevo) a Kateřina Siniaková

Barbora Krejčíková (vlevo) a Kateřina Siniaková

Krejčíková totiž postoupila ve smíšené čtyřhře do finále s Američanem Rajeevem Ramem. Postaví se jim domácí pár Astra Sharmaová a John-Patrick Smith, který dostal do soutěže divokou kartu. 

Do finále Australian Open, tentokrát do toho juniorského, se dostali i mladíci Jonáš Forejtek (17) a Dalibor Svrčina (16), kteří přešli přes italskou dvojici Lorenzo Musetti – Giulio Zeppieri.

Dalibor Svrčina je velký talent českého tenisu.

Dalibor Svrčina je velký talent českého tenisu.

Zapomenout nesmíme ani na Michala Hrdličku. Těžko někdo jiný prožíval vítězství své manželky tak emotivně jako on. Video zachycující bouřlivou oslavu bývalého sporťáka televize Nova se stalo ihned hitem internetu a o Hrdličkovi začaly informovat i zahraniční servery.

Při pohledu na výše uvedený sumář úspěchů českých tenistů v Austrálii je zřejmé, že tento turnaj se našim borcům povedl na jedničku, možná i s hvězdičkou.

A to se ještě sluší zmínit, že na poslední chvíli kvůli zranění odstoupila zkušená Lucie Šafářová, která se v Austrálii chtěla rozloučit s kariérou.

Kdoví, možná by s ní byl letošní ročník Australian Open pro české barvy ještě o něco úspěšnější.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat