Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Jágrův Instagram dělá mezinárodní reklamu na mistrovství a na skvělý český hokej taky

  Ještě nedávno kritizovaný manažer, pak zase po vystoupání jeho dresu s číslem 68 pod strop PPG Paints Areny v Pittsburghu naprostý hrdina. Jaromír Jágr se stal ikonou letošního mistrovství světa v hokeji v Praze a skoro stejným maskotem jako šílení králíci Bob a Bobek.

  Zřejmě náš nejslavnější hokejový hráč nechybí na každém zápase Česka a od té doby, co mu začal spravovat jeho instagramový účet znalejší nadšenec, je u do té doby neohrabaného influencera z donucení vidět obrovský virální úspěch.

  Ty tam jsou, naštěstí, doby, kdy se Jaromír Jágr (52) fotil na Instagram s Veronikou Kopřivovou ve filtrech s psíma ušima nebo vzpomínal na svoje reklamy na žvýkačky či legendární „deku“ na krku, jeho profil převzal daleko modernější a daleko znalejší Petr Větrovský a Jágr tak dělá svými zásahy mezinárodní reklamu nejen celému mistrovství, ale i českým hokejistům a českým fanouškům, kdy pravidelně natáčí i jejich fandění hokeji i jemu samotnému.

  Jaromír Jágr a jeho přítelkyně Dominka

  Jágr se raduje z vítězství nad Švédy

  Dívky mu házejí dresy do jeho skyboxu, kde je on poctivě podepisuje, fanoušci na něj křičí a on jim opětuje svoji pozornost a dokumentuje nejen co se děje v jeho luxusním boxu, ale i co se děje na tribuně. A patří k tomu i odvrácená strana slávy, kterou se jeho instagramový tým nebojí ukázat.

  Když odcházel ze zápasu Česko – Finsko z O2 arény, a šel po svých, fanoušci na něj nabíhali a bez dovolení se s ním fotili, strkali mu mobily pod nos a vráželi do něj, ale Jágr šel dál a na nikoho se neutrhl, jen se nejistě usmíval a snažil se všechny zdravit, přestože někteří byli vyloženě drzí jak hrom a nebohou hokejovou legendu atakovali jak vzteklé vosy.

  Změna u Jágrova účtu, respektive její promyšlenost nedávat na něj každou blbost a trochu ho kultivovat a zmodernizovat, je patrná od slavnostního vyřazení jeho dresu v Pittsburghu, kdy byl jeho účet zaplaven zajímavými fotkami a videi, kde nechyběly emoce jeho, „mama Džegr“ a přítelkyně Dominiky, ale i významných setkání.

  Jaromír Jágr s maminkou Annou a partnerkou Dominikou.
  Jaromír Jágr s maminkou Annou a partnerkou Dominikou.

  Jaromír Jágr, Mario Lemieux a Tie Domi

  Jaromír natáčí svá videa i v angličtině a tím se ještě víc přibližuje svým mezinárodním fanouškům, kteří dodnes nosí dresy s jeho jménem, ale nemohou být součástí pro jazykovou bariéru jeho české „hokejové rodiny“. Není proto divu, že před O2 arénou se na něj sesypou například i kanadští či američtí fanoušci, kolikrát i děti, které jsou k fandění tomuto sportu vedeny odmalička a jsou to ti poslední, které zajímají nějaké problémy v Kladně, jež byly Jágrovi v Česku vyčítány.

  Jeho čísla rostou a hokejista, jehož zná celý svět, se stává reklamou sám o sobě hlavně na letošní jízdu českého týmu, která snad dnes večer znovu dobude svět. A možná i tím trochu zastrašuje soupeře, ač nechtěně. Kdo se podívá na Jágrův účet a uvidí tam ten povyk v aréně, který – jak již Záruba řekl – málem ustřelil střechu a propadla se podlaha, tomu se nemusí hrát s naší repre lehce.

  Fotogalerie