Zeman si na Hrad pozval slávisty, aby jim pogratuloval. Sparťané zuří: Hnus, Čína sobě!

8. listopadu 2019
Jak málo stačí k tomu, aby se na sociálních sítích strhla pěkná mela! Jen co se na Facebooku objevila fotografie prezidenta Miloše Zemana (75), který si na Hrad pozval zástupce fotbalové Slavie, aby jim poblahopřál k nedávným úspěchům, ze všech stran se začala valit vlna nenávisti. A to na všechny, kteří se na snímku objevili! Za někdy až velmi vulgárními komentáři většinou stáli zhrzení fanoušci pražské Sparty. Co hlavě státu a hráčům Slavie vzkazují?

Pražská Slavia letos jako jediný český tým hraje prestižní Ligu mistrů. V základní skupině se sešla s fotbalovými giganty Barcelonou, Borussií Dortmund a Interem Milán. A vede se jí výrazně lépe, než všichni internetoví posměváčci předpovídali!

Poslední zápas slávisté sehráli se španělskou Barcelonou, jedním z nejlepších týmů světa. Parta kouče Trpišovského si ze svatostánku Camp Nou odvezla cenný bod za remízu 0:0. Bojovný a sebevědomý výkon sešívaných ocenil celý fotbalový svět.

„Po 80 minutách měla Barcelona naběháno 97 kilometrů, zatímco Slavia 109! To je rozdíl 12 kilometrů, nikdy jsem nic takového neviděl, na takovou dobu je to opravdu velký rozdíl,“ pravil po zápase bývalý kouč slavného Arsenalu Arsène Wenger.

Není tak divu, že slávistům, kteří už druhou sezonu skvěle reprezentují český fotbal ve světě, chtěl poblahopřát prezident Miloš Zeman, o němž se ví, že Slavii drží palce.

Na Hrad si pozval slávistického bosse Jaroslava Tvrdíka, kouče Jindřicha Trpišovského, brankáře Ondřeje Koláře a kapitána Tomáše Součka.

„Fotbalovému týmu SK Slavia Praha jsem poblahopřál ke skvělým úspěchům,“ uvedl prezident.

Miloš Zeman se sešel se zástupci pražské Slavie a poblahopřál jim ke skvělé...

Miloš Zeman se sešel se zástupci pražské Slavie a poblahopřál jim ke skvělé reprezentaci českému fotbalu.

Netrvalo dlouho a na sociálních sítích ve skupinách s fotbalovou tematikou se strhla pěkná mela. 

Za někdy až nepochopitelně kritickými komentáři většinou stáli fanoušci pražské Sparty, kteří jsou nejspíše mrzutí z toho, že se jejich klubu dlouhodobě nedaří a úhlavnímu rivalovi naopak každý den někdo gratuluje.

Hnus, ostuda, jdu blejt!

„Za co? Zvát bys tam měl lidi, co denně zachraňují životy,“ vzkazuje prezidentovi jistý Luboš, který nejspíše zapomněl, že například hasiče prezident v minulosti na Hradě také přivítal a slavnostně je ocenil.

„Čína sobě,“ píše další kritik.

„Zápasem s Barcou si udělali celkem jméno a teď udělají takovou ostudu,“ vzkázal zase fanoušek Petr.

„Jdu blejt. Sebranka za tratí měla lehký obdiv, ale tímhle má jen opovržení. Tvrdík se šel ujistit, že jim pomůže Zeman zajistit financování té jejich srandy,“ míní Ladislav.

„To je hnus neskutečný. Politika do fotbalu a darebák Tvrdík. Ten by měl držet hubu a krok,“ přidal se jistý Pavel.

Fotbaloví fanoušci nemohli unést, že se Zeman vyfotil se slávisty.

Fotbaloví fanoušci nemohli unést, že se Zeman vyfotil se slávisty.

Překvapivě se ale objevují i fanoušci Slavie, kterým se vůbec nelíbí, že jejich miláčci byli u prezidenta na Hradě.

„Tohle si kluci mohli odpustit. Jsem věrný fanoušek Slavie, ale z týhle fotky je mi zle,“ přispěl svým názorem do diskuze Štěpán.

Fotbaloví fandové napříč republikou si mohou zuřit jak chtějí, nezpochybnitelným faktem ale zůstává, že Slavia si za svou cestu evropskými poháry uznání od prezidenta zaslouží. 

A to že se některým fandům nelíbí, kdo je zrovna na Hradě, je jiná věc. S tím slávisté nic neudělají a naopak by od nich bylo nevhodné pozvání nepřijmout. Pak by teprve tahali politiku do fotbalu.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:06 sobota 7. března 2020. Anketa je uzavřena.

  • 69
  • 59
  • 51
  • 51
  • 49
  • 43
Komentáře