Deprese jsem neměl, z okna jsem nevypadl. Fenin popírá všechny své maléry a chce napsat knihu

17. srpna 2020
Bouřlivák ze zeleného trávníku Martin Fenin (33) si toho za svůj krátký život prožil tolik, co by někdo nestihl ani za deset životů. Z fotbalového vrcholu spadl na úplné dno, kdy měl mít problémy s alkoholem, depresemi a měl brát i léky na uklidnění. To všechno se už v minulosti probralo a mělo se to za hotovou věc. Sportovec se tomu chce bránit a ukázat, jak to vše doopravdy bylo.

Bývalý český reprezentant, do kterého se vkládalo mnoho nadějí. Talent Martin Fenin má za sebou nevalné období, v němž by nechtěl skončit nejen profesionální sportovec, ale ani „obyčejný člověk“. Kluk z Teplic, který raketovou rychlostí mířil k výšinám a jeho kariéra neobvykle rychle rostla, v jednu chvíli dokonce bojoval o život.

Popsaly se už stohy papírů o tom, jak si začal zadělávat na problémy bujarými mejdany s litry alkoholu, ale také o tom, že trpěl depresemi, na něž bral silné léky a zapomínal, že na ně nesmí pít.

Měl na tom být tak špatně, že během angažmá v Německu, když grilovali s kamarádem, vypadl z balkonu a těžce se zranil. Jeho výstřelky plnily plátky novin nejen u nás, ale i v zahraničí. Skončil s fotbalem a dopadlo to celé až hospitalizací v IKEM, kde mu dokonce šlo o život.

Martin Fenin slaví gól ve finále mistrovství světa do dvaceti let.

Martin Fenin slaví gól ve finále mistrovství světa do dvaceti let.

Smrt na jazyku a láska ke sličné policistce mu změnily život a konečně se srovnal. Přestal pít, chodí do fitka, běhá a chtěl by se dostat zase k fotbalu. Jenže v tom mu brání jeho černá minulost, kdy se kluby bojí spojit se s jeho jménem. Možná proto se Martin rozhodl, že se chce očistit.

„Nikdy jsem neměl deprese, ty články s mými průšvihy jsou vymyšlené, i alkohol jsem měl pod kontrolou,“ napsal Martin do Stories k článku, kde se psalo o jeho eskapádách.

Rozhodl se jako stínový autor napsat o sobě pod vedením Jakuba Koháka knihu, kde má být čistá pravda o tom, že s ním nikdy nebyly problémy.

Jak to chce všechno vyvrátit, ví jen on sám, ale možná by bylo lepší se k těm hříchům mládí přiznat a pracovat na tom, aby všem dokázal, že to má dávnou za sebou, než minulost popírat.

Fotogalerie


Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:15 úterý 15. prosince 2020. Anketa je uzavřena.

  • 52
  • 42
  • 35
  • 30
  • 30
  • 29
Komentáře