Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Kdo vyrobil problematický dres, který podepsal sparťan Krejčí? Fanshop má zakázaná slova

  Ladislav Krejčí podepsal kontroverzní dres. | foto: Koláž Expresu

  Velkým tématem mistrovských oslav fotbalistů pražské Sparty je kontroverzní moment, kdy kapitán Ladislav Krejčí (25) jednomu z fanoušků podepsal dres s číslem 88 a jménem „Jude Slavie“. Lidé na sociálních sítích diskutují, kde byl asi trikot potištěn. Klubový mluvčí redakci Expresu sdělil, že s největší pravděpodobností tento potisk nevznikl v oficiálním fanshopu. „Existují mechanické procesy a jméno Jude Slavie by bezpochyby neprošlo,“ tvrdí Ondřej Kasík, který nám celou problematiku vysvětlil.

  Fotbalisté pražské Sparty o víkendu zdemolovali Mladou Boleslav na jejich stadionu 5:0 a svěřenci kouče Briana Priskeho tak s předstihem slaví druhý titul v řadě.

  Jednou z nejvýraznějších tváří mistrovských oslav byl opět kapitán Ladislav Krejčí, který podle kuloárních informací má namířeno do zahraničí. Velký zájem je o jeho služby zejména ve Španělsku, zalíbil se představitelům tamní Girony.

  Mnohem více, než výkony Ladislava Krejčího, se řeší jeho kontroverzní moment po zápase s Boleslaví. Lídr Sparty byl totiž zachycen, jak s úsměvem na tváři podepisuje fanouškovi dres s jmenovkou „Jude Slavie“ a číslem 88, které symbolizuje nacistický pozdrav Heil Hitler. Snímek se šíří po sociálních sítích a Krejčí schytává kritiku ze všech stran.

  „To bude teprve zábava, až se potkáme,“ píše na svém profilu k výše popisované fotce Aaron Günsberger, známý židovský restauratér z Prahy a významný člen pražské židovské komunity. „Na tom dresu je navíc podepsaný celý team,“ všiml si Günsberger.

  Redakce Expresu kontaktovala tiskového mluvčího Sparty Ondřeje Kasíka. Ten se za Krejčího postavil a celou věc vysvětlil.

  „V žádném případě to není vyjádření Láďova světonázoru. Hráči rozdali cestou k autobusu desítky podpisů do památníčků, na dresy či na trička. Udělali také desítky fotek. To, že se k Láďovi mimo jiné dostal i tento dres a že ho podepsal, nevypovídá nic o něm jako o člověku,“ uvedl Kasík.

  Tento dres s kontroverzním potiskem měl podepsat sparťanský kapitán Ladislav Krejčí.

  Na sociálních sítích lidé spekulují, kde dres s kontroverzním potiskem asi vznikl, protože oficiální fanshop Sparty by jmenovku „Jude Slavie“ pravděpodobně neschválil, což Expresu naznačil i Kasík.

  „Lidé mají spoustu možností, jak si dneska potisknout dres. V oficiálním fanshopu se to dělá online. Existuje zde mechanický proces zakázaných slov. Napíšete si jméno a číslo, které chcete,“ popisuje Kasík.

  „Určitě není zakázané číslo 88, které nosí v hokejové reprezentaci David Pastrňák a u nás ho nosil například Bogdan Vatajelu. Jméno Jude Slavie ale je bezpochyby blokováno. Potisk zajišťuje externí firma, ale nezříkáme se zodpovědnosti,“ dodal mluvčí.

  Fotogalerie

  Chantal Poullain na křtu nové knihy Chantal: Život na kolotoči