Největší šaškárna! Fanoušci vypískali Vémolu po podivné výhře nad Marpem. Zpěvák zuřil

22. května
Měla to být největší událost v dějinách tuzemského boxu. Místo toho ale diváci v sobotu večer opouštěli O2 arénu znechucení. Důvodem byl hlavní zápas turnaje Oktagon Underground mezi MMA zápasníkem Karlosem Vémolou (36) a raperem Marpem (37). Duel, na který fanoušci čekali čtyři roky, příliš krásy nenabídl, a navíc skončil ještě velmi podivným zásahem rozhodčího v ringu. „Šaškárna,“ shodují se lidé na sociálních sítích. Diváci v pražské aréně Vémolu hlasitě vypískali.

„Nebude to hezký zápas, ale zvítězím,“ avizoval dlouho dopředu Karlos Vémola, o němž se dobře ví, že box nepatří mezi jeho silné stránky. Svá slova populární MMA bijec do puntíku splnil. Ve všech kolech na Marpa vyvíjel enormní tlak a sázel jeden úder za druhým. Některé byly tvrdé, jiné spíše „oťukávací“.

Už během prvního kola se v O2 aréně ozývalo hlasité bučení a pískot. Fanoušci byli totiž naprosto znechuceni Vémolovým způsobem boje.

Rozhodčí Marpa a Vémolu od sebe neustále roztrhával. První jmenovaný se snažil boxovat z ústupu. Marpovo snažení ale mělo vždy jepičí život, protože se Terminátor pokaždé přiblížil, zaryl do něj znovu hlavu a pokračoval v tlaku. Jako by svůj klasický boj na zemi přenesl do postoje.

Nezáživný zápas ukončil rozhodčí za velmi podivných okolností ve čtvrtém kole. Marpo stál na nohou, nebyl otřesený a stejně jako celou dobu se kryl před Vémolovými údery, které navíc nebyly nijak ničivé.

I tak ale byl zápas ukončen a Vémola si připsal ve svém prvním a nejspíše posledním boxerském zápase vítězství t. k. o.

Nevím, proč to bylo odmávané, nechápal Marpo

Hala bouřila ještě více. Na Marpovi bylo vidět, že mnohem více než prohra ho štve, že rozhodčí ukončil zápas.

„Mrzí mě to, nevím proč to bylo odmávané. Žádný z jeho úderů se mnou neotřásl,“ řekl po zápase Marpo, jehož fanoušci ocenili bouřlivým potleskem.

Naopak vítěz hlavního zápasu Karlos Vémola byl hlasitě vypískán.

„Vím, že bučíte, a věřte mi, já s tím taky nesouhlasím. Marpo je tvrďák. Je to nejtvrdší zpěvák. Je tvrdý jako šutr. Oba jsme tomu zápasu obětovali hodně, ani jeden z nás si nezasloužíme, abyste bučeli. Oba dostaneme zaplaceno,” reagoval Vémola, který už dříve prozradil, že za tento zápas dostane největší výplatu v kariéře.

Mnozí fanoušci bojových sportů dávají najevo svůj hněv i na sociálních sítích. Někteří píší o největší šaškárně v historii.

„RIP každému, kdo za tohle zaplatil,“ píše například jistý divák Jirka.

„Fandil jsem Karlosovi, ale co to ukončení? Neměl být nejdříve počítaný? Škoda, mohlo to být ještě zajímavé, ale takto to rozhodčí do*ebal,“ přidává se fanoušek Petr.

Hodně lidí si také dělá legraci z Vémolova výkonu.

„Neskutečný pohyb a technika, gratulace! Krásná ukázka boxu,“ píše ironicky Karlosův „fanoušek“.

„Karlos ukázal, že má tu zem dobrou i vestoje. Ani nevím, jestli je tohle v boxu povoleno,“ přidává se na Facebooku divák Honza.

Vémola si očividně z kritiky velkou hlavu nedělá. Po zápase fanoušky skrz Instagram zval na afterparty do nočního klubu v centru Prahy, kde své první vítězství v ringu pořádně zapije.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Komentáře