• Podcasty
  • Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

Mám rakovinu, měl říct trenér Sevilly hráčům o pauze. Pak přišel zázrak!

Eduardo Berizzo, kouč španělské Sevilly, měl hráčům o poločase oznámit, že má rakovinu. Ti poté Liverpoolu nasázeli tři góly a slavili fotbalový zázrak. | foto: Profimedia.cz

Příběh jako hrom se odehrál ve španělské Seville. Zdejší fotbalový klub nastoupil k zápasu základní skupiny Ligy mistrů a soupeřem jim byl anglický gigant Liverpool. Hosté vedli po půl hodině hry 3:0 a svěřenci kouče Eduarda Berizza šli o poločase do kabiny ve velmi pochmurné náladě. Argentinský lodivod jim ale během přestávky řekl něco, co je nastartovalo k neuvěřitelnému výkonu.

„Mám rakovinu,“ měl podle některých španělských médií Berizzo říct o poločase svým svěřencům. Server bleacherreport.com píše o španělském novináři Guillemovi Balaguéovi, který o vážné nemoci kouče Sevilly informoval na Twitteru krátce po úterním utkání.

„Eduardo Berizzo má rakovinu prostaty, jeho skutečně velký zápas začíná právě teď. Sevilla to brzy oficiálně potvrdí,“ napsal Balagué. A co španělský žurnalista avizoval, tak se také stalo.

Ve středu ráno Sevilla vydala oficiální prohlášení, ve kterém stojí: „Následující vyšetření ukážou, jaký postup bude potřeba zvolit. FC Sevilla plně stojí za trenérem a přeje mu brzké uzdravení.“

Eduardo Berizzo, kouč španělské Sevilly.

Pokud je pravda, že Berizzo svým hráčům o poločase prozradil, že má rakovinu, tak své svěřence nepříjemnou zprávou namotivoval k nejlepšímu možnému výkonu.

Tým, jehož šance na bodový zisk se po prvním poločase prakticky rovnaly nule, zázračně povstal z mrtvých.

Eduardo Berizzo měl o přestávce svým svěřencům oznámit, že má rakovinu.

Dva rychlé góly vsítil francouzský zabiják Ben Yedder a v šedesáté minutě to tedy bylo 2:3. Ve zbylé třicetiminutovce měli domácí převahu, kterou se jim dlouhou dobu nedařilo přetavit v kýžený gól.

Ve třetí minutě nastavení příznivci domácích málem zbořili svůj vlastní stadion. Trefil se totiž Pizarro, který španělskému klubu vystřelil bod. Po last minute brance na hřišti i v ochozech propukl nekonečný jásot.

Byl to hotový zázrak.

V tu chvíli to na stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána rozhodně nevypadalo tak, že domácí ztratili dva body.

Naopak, v Seville se totiž odehrál příběh, na který budou místní zarytí fandové ještě spoustu let vzpomínat. Šlo o večer, kdy jejich miláčci na trávníku doslova vypustili duši za svého nemocného kouče.