jít naiDNES.cz

Válka mezi Ester a svazem pokračuje: Peníze se někam ztrácí, rýpla si Ledecká

Nechybělo mnoho a fenomenální česká sportovkyně Ester Ledecká (23) dost možná reprezentovala jinou zemi. Dostala se totiž do křížku se Svazem lyžařů České republiky, mimo jiné kvůli omezování reklamy na sportovní výbavě. Vyostřený spor, do něhož se zapojil i její otec Janek Ledecký (56), nakonec pro český sport dopadl dobře. Ale na jak dlouho je klid? Ester se rozpovídala pro magazín E15 Premium a z jejích slov je zřejmé, že vše v pořádku ani zdaleka není.

Ester Ledecká, držitelka dvou zlatých medailí z poslední zimní olympiády v Pchjongčchangu, velice upřímně promluvila mimo jiné o tom, že sport jako takový pro ni je a vždy byl byznysem.

„Je to jen byznys a politika. Všichni se hecují: ‚Kristovy rány, co může být víc než olympijská medaile!‘ Tak se utvrzují v tom, že se během příští olympiády musí utratit zase více milionů a musí se jí zúčastnit ještě daleko víc sportovců a týmů bez ohledu na jejich výkonnost,“ říká v rozhovoru pro magazín E15 Premium Ledecká.

A veleúspěšná lyžařka a snowboardistka se nebála rýpnout si v rozhovoru tak trochu i do Svazu lyžařů České republiky, s nímž byla ještě nedávno v ostré válce.

Ledecké přijde divné, kam mizí všechny ty peníze, které do sportu vráží stát.

„Nerozumím úplně toku státních peněz, ani se tím nezabývám, ale řekla bych, že do sportu jde peněz dost, když jenom od MŠMT (Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, pozn. red.) do Svazu lyžařů jde osmdesát milionů ročně. Někam se ale cestou asi ztrácejí, protože kluby i svaz pláčou, že peníze nemají,“ nechala se slyšet Ledecká.

Zabodovala na lyžích i snowboardu.

V Pchjongčchangu vybojovala Ester dvě zlaté ve dvou různých disciplínách.

„Pro mě i každého profesionálního sportovce je zásadní mít ty nadýchané polštáře sponzorů, na které se mohu spolehnout. K tomu je potřeba jen mít dobré výsledky,“ dodala dále chlouba českého sportu. 

Zdá se, že i když došlo mezi lyžařským svazem a Ledeckou k dohodě, vše sluncem zaryté ani zdaleka není.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 15. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  86
 • Trapas
  14
 • Haha
  12
 • Tvl
  9
 • Sladký
  8
 • Cože
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat