Stramaccioni je zpět! Hrobník Sparty by mohl trénovat překvapivý tým!

18. dubna 2018
Pro mnoho lidí je to možná neuvěřitelné, ale o italského trenéra Andreu Stramaccioniho, který dokázal za necelý rok zdevastovat Spartu, nejslavnější český fotbalový klub, tak, že hvězdami nabušený mančaft je jen lehce nadprůměrným týmem v zemi, má po vyhazovu z Letné někdo zájem! A ten někdo je tradiční italský klub Udinese Calcio, kde již kdysi Stramaccioni působil, ani zde však jeho angažmá nedopadlo slavně.

Stramaccioni v sezoně 2014/2015 dovedl Udine málem k sestupu. Stačilo jen málo a tým, který pravidelně sází na mladé hráče, kopal jen druhou nejvyšší soutěž.

Podle italských médií to vypadá, že se v Udine snad nepoučili ze svých nedávných chyb a na Stramaccioniho ukážou znovu.

Tentokrát by se bývalý kouč pražské Sparty v klubu setkal s bývalými hráči pražské Slavie Antonínem Barákem a Jakubem Janktem.

Antonín Barák do Udine přestoupil z pražské Slavie, stejně jako Jankto.

Antonín Barák do Udine přestoupil z pražské Slavie, stejně jako Jankto.

Udine se poslední dobou vůbec nedaří. Svěřenci kouče Massima Odda prohráli celkem devětkrát v řadě a náleží jim třinácté příčka. Navíc jsou pouze pět bodů od sestupových pozic.

Jakub Jankto hraje za italské Udine.

Jakub Jankto hraje za italské Udine.

Andrea Stramaccioni se vryl do paměti českých fotbalových nadšenců velmi nevydařeným angažmá v pražské Spartě. 

Do nejslavnějšího českého klubu přišel s velkou pompou loni v létě. Přivedl si s sebou několik předražených posil z ciziny. Téměř všechny jeho akvizice ale vyhořely.

Sparta se pod vedením Stramaccioniho nezlepšila ani po zimní přestávce, kdy do klubu přišly další zvučné posily jako Rumun Stanciu či Afričan Kanga. 

Majiteli Sparty Danielu Křetínskému definitivně došla trpělivost poté, co Sparta doma nedokázala porazit slaboučké Brno.

Vždy perfektně oblečený Ital tak potvrdil pověst muže, který v klubech nevydrží delší čas. Napraví si svou špatnou reputaci při své další štaci v rodné Itálii?

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:49 čtvrtek 16. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

  • 9
  • 8
  • 8
  • 8
  • 8
  • 7
Komentáře